Ogłoszenia parafialne na VIII niedzielę zwykłą - uroczystość Trójcy św.

26.05.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela VIII zwykła – uroczystość Trójcy św.

26.05.2024

 1. Dziś uroczystość Trójcy św. Dziś też obchodzimy dzień Matki – pamiętamy o wszystkich naszych matkach zarówno żyjących jak i zmarłych.

 2. Dziś Marsz dla Życia i Rodziny wyruszy sprzed katedry o godz. 13.15; zakończenie marszu festynem rodzinnym na placu św. Jana Pawła II przy kościele Pierwszych Męczenników.

 3. W tygodniu Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź przed Mszami. Nabożeństwa majowe odprawiamy pół godziny przed Mszą wieczorną.

 4. Dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. zapraszamy w dni powszednie w ramach białego tygodnia na nabożeństwo i Mszę św. wieczorną, zaś w dzień Bożego Ciała zachęcamy wszystkie dzieci do udziału we Mszy św. i procesji eucharystycznej w strojach komunijnych.

 5. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Msze w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.30. W katedrze Msza św., której przewodniczyć będzie Biskup Diecezjalny, rozpocznie się o godz. 10.00, a po niej wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym publicznym wyznaniu wiary. Prosimy też o dekorację domów i okien. W dzień Bożego Ciała mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św., tak jak w każdą niedzielę.

 6. W piątek przypada święto Nawiedzenia NMP.

 7. W sobotę, 1 czerwca, Dzień Dziecka, I sobota miesiąca.

 8. W sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 8.00.

 9. Nabożeństwo ze zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00.

 10. W sobotę, 1 czerwca, rozpoczynamy nabożeństwa ku czci NSPJ.

 11. Przyszła niedziela, pierwsza czerwca, ogólnopolski Dzień Dziękczynienia. Po Mszach zbiórka do puszek na potrzeby świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 12. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w sobotę w godz. 10.00-11.00, we wtorek czynna nie będzie.

 13. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

 14. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, przekazywane na bankowe konto parafialne, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 15. Wszystkim Parafianom, gościom i Solenizantom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej.