Ogłoszenia parafialne na VI niedzielę wielkiego postu - niedziela palmowa

02.04.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela VI wielkiego postu

  02.04.2023 A.D.

 1. Dziś niedziela palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na Mszach poświęcenie palm.

 2. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.45, a ofiary składane na tacę są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

 3. Przy wyjściu z kościoła odbywa się kiermasz ozdób wielkanocnych wykonanych przez dzieci i opiekunów naszej świetlicy. Zebrane pieniądze posłużą na organizację wypoczynku wakacyjnego dla dzieci.

 4. Dziś, 2.04., to także rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji w katedrze zostanie odprawiona msza św. o godz. 18.00, po której wyruszy „Marsz papieski” ulicami Gorzowa na Plac Jana Pawła II przy kościele Pierwszych Męczenników.

 5. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź przed mszami.

 6. Kancelaria w tym tygodniu czynna będzie tylko we wtorek w godz. 16.00-17.00.

 7. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z grupy starszej wyjątkowo we wtorek o godz. 17.00 w sali parafialnej.

 8. Rekolekcje dla mężczyzn, którym przewodniczyć będzie Ks. Bp Adrian Put, od poniedziałku do środy w kościele Pierwszych Męczenników po Mszy wieczornej o godz. 18.00.

 9. W Wielki Czwartek rano nie ma Mszy św., jedynie o godz. 10.00 rozpocznie się w katedrze Msza św. Krzyżma z poświęceniem olejów i odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego.

 10. TRIDUUM PASCHALNE rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po której nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

 11. Wielki Piątek jest pamiątką męki i śmierci Pana Jezusa. Początek adoracji Najśw. Sakramentu w Ciemnicy o godz. 8.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia i początek nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, zaś nabożeństwo wielkopiątkowe rozpoczniemy o godz. 18.00, po którym nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do Bożego Grobu i – ze względu na to, że jest to I piątek miesiąca – adoracja przez całą noc. Okazja do spowiedzi w Wielki Piątek w godz. 20.00-22.00. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja.

 12. W Wielką Sobotę trwać będzie adoracja Najśw. Sakramentu w Bożym Grobie do rozpoczęcia wieczornych uroczystości Wigilii Paschalnej.

 13. Obrzęd poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00. Ofiary składane przy poświęceniu pokarmów przeznaczone będą na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

 14. Liturgia Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 19.00 od poświęcenia ognia i zapalenia paschału . Prosimy o przyniesienie ze sobą świec, najlepiej wielkanocnych paschalików, które później towarzyszyć nam będą na wielkanocnym stole.

 15. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. rezurekcyjna z procesją o godz. 6.00. Następne Msze, oprócz Mszy o godz. 7.30, wg niedzielnego rozkładu. Już dziś prosimy o przygotowanie chorągwi i sztandarów.

 16. W poniedziałek wielkanocny Msze św. wg niedzielnego rozkładu, a taca będzie przeznaczona na potrzeby KUL i ITF.

 17. Do skarbon przy wejściu do kościoła można jeszcze do końca tygodnia składać swoją ofiarę jako jałmużnę postną.

 18. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”; są jeszcze „paschaliki” świece wielkanocne, dzieło Caritas w cenie 20,-.

 19. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego, przekazywane na konto bankowe i do skarbony św. Antoniego.

 20. Wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy siły, Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej.