Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę wielkiego postu

17.03.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela  V  wielkiego postu

17.03.2024

1.      Dziś V niedziela wielkiego postu. Nabożeństwa Gorzkich Żali odprawiamy w niedziele o godz. 17.45. Ofiary składane na tacę w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

2.      W tygodniu Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź przed Mszami.

3.      We wtorek przypada uroczystość św. Józefa.

4.      W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci z obrzędem Komunii św. o godz. 16.30. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30, a po niej Msza św. wieczorna.

5.      III Misterium Męki Pańskiej w naszym mieście rozpocznie się w najbliższą sobotę, 23.03. na Placu Papieskim przy kościele Pierwszych Męczenników. Msza św. o godz. 19.30, a o 20.45 początek Misterium Męki Pańskiej.

6.      Przyszła niedziela będzie Niedzielą Palmową. Na Mszach święcimy palmy. W naszej parafii rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które prowadzić będzie O. Oblat Sebastian Stasiak. Rekolekcje trwać będą do Wielkiego Wtorku włącznie.

7.      Przyszła niedziela to także Narodowy Dzień  życia. Bractwo św. Józefa zaprasza do udziału w modlitwie różańcowej w intencji dzieci nienarodzonych o godz. 14.00 przy katedrze.

8.      Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko  w sobotę w godz. 10.00-11.00, we wtorek czynna nie będzie.

9.      Do skarbon przy wejściu do kościoła można składać coroczne ofiary jako jałmużnę postną.

10.  Przy wyjściu z kościoła dziś i za tydzień odbywać się będzie kiermasz palm i ozdób wielkanocnych wykonanych przez dzieci i opiekunów naszej świetlicy.

11.  W czwartek, 21.03. o godz. 19.00 w Bibliotece Wojewódzkiej spotkanie autorskie z ks. Prof. Andrzejem Dragułą, autorem książki pt. „Kościół który wyznaję. Między zgorszeniem a nadzieją”.

12.  W zakrystii można się zaopatrywać w wielkanocne paschaliki, które towarzyszyć nam będą w Wielką Sobotę i przy stole wielkanocnym. Caritas prosi, by przy nabywaniu świec złożyć ofiarę w wysokości 20,-.

13.  W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” ; jest też „Mały Gość Niedzielny”.

14.  Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, przekazywane na bankowe konto parafialne, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

15.  Wszystkim Parafianom, gościom i Solenizantom życzymy  Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej, Patronki naszej parafii.