Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę wielkiego postu

03.03.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela  III  wielkiego postu

03.03.2024

1.      Dziś III niedziela wielkiego postu. Nabożeństwa Gorzkich Żali odprawiamy w niedziele o godz. 17.45. Ofiary składane na tacę w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

2.      Dziś na Mszach gościmy przedstawicieli Akcji Katolickiej, którzy przybliżą nam działalność Akcji Katolickiej w Polsce, w naszej diecezji i w parafiach, a o 16.30 będzie okazja do osobistego spotkania w sali parafialnej.

3.      W tygodniu Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź przed Mszami.

4.      We wtorek dzień imienin biskupa Adriana Puta. Pamiętamy o Solenizancie w naszych modlitwach.

5.      W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Różaniec przed Mszą wieczorną w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

6.      W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci z obrzędem Komunii św. o godz. 16.30. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30, a po niej Msza św. wieczorna.

7.      Z okazji Dnia Kobiet przypadającym w piątek, wszystkim niewiastom składamy najlepsze życzenia.

8.      Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek w godz. 16.00-17.00 i  w sobotę w godz. 10.00-11.00.

9.      Do skarbon przy wejściu do kościoła można składać coroczne ofiary jako jałmużnę postną.

Spotkanie nt. „Dzieje biskupstwa lubuskiego w postaciach zapisane” poprowadzi Ks. Bp Adrian Put w najbliższy piątek  w godz. 16.30-18.00 w Instytucie Bpa Wilhelma Pluty.

10.  Ks. Daniel Dydak, proboszcz parafii w Długoszynie organizuje pielgrzymkę do Włoch w terminie 6-13.05. br. Dokładne informacje są umieszczone na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.

11.  Zapraszamy na film pt. „Powołany 2”. Seans w kinie Helios 17.03. o godz. 17.00, cena biletu 15,-; ze względów organizacyjnych prosimy o szybkie zapisy.

12.  W środę 6.03. odbędzie się w Warszawie ogólnokrajowy protest przeciwko niszczeniu polskiego rolnictwa. Bractwo św. Józefa zaprasza do udziału w tym proteście. Wyjazd autokarowy z Gorzowa w środę o godz. 3.00.

13.  Od dziś w zakrystii można się zaopatrywać w wielkanocne paschaliki, które towarzyszyć nam będą w Wielką Sobotę i przy stole wielkanocnym. Caritas prosi, by przy nabywaniu świec złożyć ofiarę w wysokości 20,-.

14.  W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” ; jest też „Mały Gość Niedzielny”.

15.  Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, przekazywane na bankowe konto parafialne, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

Wszystkim Parafianom, gościom i Solenizantom życzymy  Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej