Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę wielkiego postu

25.02.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela  II  wielkiego postu

25.02.2024

1.      Dziś II niedziela wielkiego postu. Nabożeństwa Gorzkich Żali odprawiamy w niedziele o godz. 17.45. Ofiary składane na tacę w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

2.      Dziś ostatnia niedziela miesiąca, stąd taca jest przeznaczona na remont dachu kościoła; zaś po Mszach przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na cele dzieł pomocy misyjnej „Ad Gentes”.

3.      W tygodniu Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź przed Mszami.

4.      W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci z obrzędem Komunii św. o godz. 16.30. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30, a po niej Msza św. wieczorna.

5.      W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.

6.      W piątek po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie całonocna adoracja Najśw. Sakramentu do porannej Mszy św. sobotniej.

7.      Odwiedziny chorych w domach w sobotę przed południem.

8.      Nabożeństwo ze zmiana tajemnic różańcowych w sobotę o godz. 17.00.

9.      W przyszłą niedzielę na Mszach będziemy gościli przedstawicieli Akcji Katolickiej, którzy przybliżą nam działalność Akcji Katolickiej w Polsce, w naszej diecezji i w parafiach, a o 16.30 będzie okazja do osobistego spotkania w sali parafialnej.

10.  Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko we wtorek w godz. 16.00-17.00;  w sobotę czynna nie będzie.

11.  Do skarbon przy wejściu do kościoła można składać coroczne ofiary jako jałmużnę postną.

12.  Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych, którzy ukończyli 21. rok życia rozpocznie się w sobotę 2.03. o godz. 19.00 w sali na plebanii katedralnej przy ul. Obotryckiej 10.

13.  Ks. Daniel Dydak, proboszcz parafii w Długoszynie organizuje pielgrzymkę do Włoch w terminie 6-13.05. br. Dokładne informacje są umieszczone na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.

14.  Zapraszamy na film pt. „Powołany 2”. Seans w kinie Helios 17.03. o godz. 17.00, cena biletu 15,-; ze względów organizacyjnych prosimy o szybkie zapisy.

15.  W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” ; jest też „Mały Gość Niedzielny”.

16.  Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, przekazywane na bankowe konto parafialne, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

17.  Wszystkim Parafianom, gościom i Solenizantom życzymy  Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej, Patronki naszej parafii.