Ogłoszenia parafialne na III niedzielę wielkiego postu

20.03.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela III wielkiego postu

20.03.2022


 1. Dziś na Mszy św. o godz. 13.30 poświęcenie książeczek dzieciom z klasy III, które przygotowują się do I Komunii.

 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 17.45. Ofiary składane w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

 3. Przez wszystkie niedziele wielkiego postu przy katedrze o godz. 14.00 odbywa się modlitwa o pokój. Równocześnie z modlitwą można składać potrzebne rzeczy dla uchodźców.

 4. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź przed Mszami.

 5. Spotkanie dla wszystkich chętnych w lepszym poznawaniu Pisma św. w ramach kręgu biblijnego w czwartek po Mszy św. wieczornej w sali parafialnej.

 6. W piątek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, dzień Świętości Życia. Po wieczornej Mszy św. będzie można przystąpić do duchowej adopcji dziecka poczętego. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 7. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki wielkiego postu o godz. 16.45 dla dzieci z obrzędem Komunii św. oraz dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30; bezpośrednio po niej Msza św. wieczorna.

 8. Na prośbę papieża Franciszka oraz zgodnie z zarządzeniem Biskupa Diecezjalnego w piątek w czasie wieczornej mszy św. modlić się będziemy za Ukrainę, a rozpoczynając Mszę św. odmówimy Akt poświęcenia Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu NMP. Zachęcamy do licznego udziału w tej modlitwie.

 9. Ofiary w ramach jałmużny postnej można składać do skarbon przy wejściu do kościoła.

 10. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 11. W sobotę, 26.03. o godz. 18.00 w Białym Kościele Msza św. w intencji dobrego męża/dobrej żony; a po Mszy adoracja Najśw. Sakramentu.

 12. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w niedzielę, 27.03. na Mszy św. o godz. 18.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża św. przy ul. Warszawskiej.

 13. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii zostały zaplanowane od Niedzieli Palmowej do wielkiego wtorku.

 14. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość Niedzielny”.

 15. Z okazji 20. rocznicy kanonizacji św. O. Pio, Gość Niedzielny przygotował specjalne wydanie o Świętym. Do nabycia w zakrystii w cenie 10,-.

 16. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, przekazywane na bankowe konto parafialne, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 17. Wszystkim Parafianom, gościom i Solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi Niepokalanej.