Ogłoszenia parafialne na II niedzielę adwentu

04.12.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela II adwentu

04.12.2022

 1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które prowadzić będzie Ks. Piotr Krysztofiak, którego bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Następne spotkania rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek na Mszach o godz. 9.00 i 18.00. Zgodnie z ogłoszeniem sprzed tygodnia informujemy, że taca z dni powszednich będzie naszym materialnym podziękowaniem Ks. Rekolekcjoniście.

 2. Dziś też po Mszach zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

 3. Ponadto w tygodniu Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź przed Mszami, a w czasie rekolekcji także w czasie Mszy.

 4. Msze św. roratnie odprawiamy codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy na te Msze św. z lampionami. Nie będzie Mszy roratniej w czwartek.

 5. W czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, dzień odpustu w naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. odpustową, która rozpocznie się o godz. 18.00.

 6. W czwartek też w godz. 12.00-13.00 przeżywać będziemy godzinę łaski; zapraszamy na modlitwę przed Najśw. Sakramentem i skorzystania z sakramentu pokuty.

 7. Przyszła niedziela, III adwentu, będzie dniem solidarności z kapłanami seniorami naszej diecezji. Taca będzie przeznaczona na potrzeby domu dla Księży Emerytów.

 8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie we wtorek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 9. W zakrystii można zaopatrywać się w opłatki i wigilijne świece Caritas. Koszt dużej świecy 20,- a małej 10,-. Ofiary składane za opłatki przeznaczone są, jak co roku na opłaty związane z ubezpieczeniem kościoła i budynków parafialnych.

 10. Do kosza ustawionego przy ołtarzu można składać dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii.

 11. W czasie kolędy po Nowym Roku odwiedzać będziemy parafian tylko na zaproszenia; kartki – zaproszenia na wizytę kolędową można zabierać z zakrystii. Wypełnione kartki – zaproszenia proszę przynosić do kościoła do Bożego Narodzenia. Jednocześnie informujemy, że w styczniu będą odprawione Msze kolędowe jak w roku poprzednim dla chętnych spotkania kolędowego w innej formie.

 12. Osoby, które w ostatnim czasie przeprowadziły się na teren naszej parafii, prosimy o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

 13. W poniedziałek spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w parafii NSPJ na Mszy św. o godz. 18.00.

 14. Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych rozpocznie się 8.12. o godz. 19.00 w parafii Chrystusa Króla.

 15. Wieczór modlitwy o dar wiary w naszych rodzinach i Ojczyźnie odbędzie się w parafii św. Maksymiliana w sobotę o godz. 18.00.

 16. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w niedzielę 11.12. w parafii Pierwszych Męczenników na Mszy o godz. 18.00.

 17. Parafia Pierwszych Męczenników zaprasza na spotkania oazy dorosłych; początek w sobotę 10.12. w salce o godz. 16.00.

 18. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

 19. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, przekazywane na bankowe konto parafialne, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 20. Wszystkim Parafianom, gościom i Solenizantom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej, Patronki naszej parafii.