Ogłoszenia parafialne na XXIX niedzielę zwykłą

22.10.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela – XXIX Zwykła

  22.10.2023 A.D.

 1. Dziś niedziela misyjna. Taca jest przeznaczona na potrzeby misji. W naszej parafii gościmy kleryka, br. Sergieja z Kazachstanu, który dzielić się będzie świadectwem misyjnym i pracy wśród dzieci z domu dziecka. Po Mszy będzie zbierał ofiary do puszek na wsparcie działalności domu dziecka, a także rozprowadzał kalendarze na przyszły rok.

 2. W tygodniu w naszym kościele Msze św. o godz. 6.30 i 18.00; spowiedź przed Mszami.

 3. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie o godz. 17.30.

 4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii i starsze zapraszamy na różaniec we wtorki i czwartki o godz. 16.30. Po modlitwie różańcowej obrzęd Komunii św.

 5. W sobotę święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętamy o Solenizancie w naszych modlitwach.

 6. W ramach „Gorzowskiego Pielgrzymowania” organizatorzy zapraszają na wyjście do Witnicy w najbliższą sobotę, 28.10. o godz. 8.00 sprzed kościoła św. Wojciecha.

 7. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 8. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Porządkując groby naszych bliskich, nie zapominajmy tez o modlitwie za zmarłych. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki na wypominki. Wzorem lat ubiegłych za zmarłych modlić się będziemy przez trzy kolejne tygodnie listopada, wg dat wydrukowanych na kartkach. Dlatego proszę zwracać uwagę na dni tygodnia umieszczone na kartkach, by można było uczestniczyć w modlitwie wypominkowej. Prosimy też o wyraźne wypisywanie imion zmarłych.

 9. Już dziś informujemy, że procesja na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej w dzień 1 listopada rozpocznie się o godz. 14.00 od II bramy cmentarza (przy dużym parkingu); po procesji Msza św. w miejskiej kaplicy.

 10. Otwarte regionalne spotkanie „Wojowników Maryi” odbędzie się w Dębnie w sobotę 28.10.; szczegółowe informacje na plakacie.

 11. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. Jest też jeszcze do nabycia „Gość Extra” pt. Matka uczniów w cenie 14,-. W numerze m. in. fenomen maryjnych objawień, historia dogmatów i siła różańca.

 12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, za przekazywane na bankowe konto parafialne, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na remont dachu kościoła.

 13. Wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej, Patronki naszej parafii.