Ogłoszenia parafialne na I niedzielę adwentu

03.12.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela I adwentu

03.12.2023

 1. Dziś, I niedzielą adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent w pierwszej części przygotowuje nas na spotkanie z Chrystusem przy końcu czasów, zaś w drugiej – bezpośrednio do świąt Bożego Narodzenia.

 2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje z racji zbliżającego się odpustu parafialnego i świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje prowadzić będzie ks. Sebastian Muńko, którego serdecznie witamy w naszej parafii. Kolejne spotkania rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek na Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00. Spowiedź przed i w czasie Mszy. Taca zbierana w poniedziałek i wtorek będzie naszym materialnym podziękowaniem Ks. Rekolekcjoniście.

 3. W tygodniu poza tym Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź przed Mszami.

 4. Msze św. roratnie odprawiamy codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy na te Msze św. z lampionami.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Różaniec przed Mszą w czwartek będzie odmówiony o powołania kapłańskie i zakonne.

 6. W piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. To patronalne święto naszej wspólnoty parafialnej. Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie Ks. Kan. Mariusz Kołodziej, nowy proboszcz gorzowskiej katedry.

 7. W dzień 8.12. w godz. 12.00-13.00 czyli w tzw. „Godzinie Łaski” w naszym kościele będzie wystawienie Najśw. Sakramentu; w tym czasie będzie też okazja do sakramentu pokuty.

 8. W piątek, 8.12. nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 9. W przyszłą niedzielę, II adwentu, po Mszach zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

 10. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbywać się będzie kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci i opiekunów naszej świetlicy. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na potrzeby dzieci uczęszczające do naszej świetlicy.

 11. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie we wtorek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 12. W zakrystii można zaopatrywać się w wigilijne świece Caritas. Koszt dużej świecy 20,- a małej 10,-. Od dziś także można nabywać opłatki, z których ofiary, jak co roku, są przeznaczone na opłaty związane z ubezpieczeniem kościoła i budynków parafialnych.

 13. Przez dwa tygodnie do kosza przy ołtarzu zbierać będziemy dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii.

 14. Informujemy, że kolęda w naszej parafii odbywać się będzie na zaproszenia, tak jak w zeszłym roku; kartki – zaproszenia na wizytę kolędową można zabierać ze sobą z kościoła i wypełnione składać w kościele do Wigilii Bożego Narodzenia. Proszę także podać kontaktowy numer telefonu. Jednocześnie informujemy, że w styczniu będą odprawione Msze kolędowe, jak w roku poprzednim, dla chętnych spotkania kolędowego w innej formie.

 15. Osoby, które w ostatnim czasie przeprowadziły się na teren naszej parafii, prosimy o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

 16. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych rozpocznie się w parafii Chrystusa Króla 7.12. o godz. 19.00 w sali parafialnej.

 17. Weekendowy kurs przedmałżeński odbędzie się w parafii Pierwszych Męczenników w dniach 15-17 grudnia. Początek 15.12. o godz. 18.00.

 18. Wykład s. Magdy Franciszkanki Rodziny Maryi pt. „Powstanie Kościoła” z serii SzachMat czy dogMat odbędzie się 9.12. w wieczerniku Parafii Pierwszych Męczenników.

 19. Z okazji osiemsetnej rocznicy „Bożego Narodzenia w Greccio” przeżytego przez św. Franciszka z Asyżu - który wtedy zbudował po raz pierwszy żywą szopkę - w dniach od 8 grudnia do 2 lutego przyszłego roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, nawiedzając kościół OO. Kapucynów i modląc się przy żłóbku.

 20. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”; jest też do nabycia dodatek specjalny „Gościa Niedzielnego” pt. Historia Kościoła w cenie 12,-.

 21. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, przekazywane na bankowe konto parafialne, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 22. Wszystkim Parafianom, gościom i Solenizantom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej, Patronki naszej parafii.