Ogłoszenia parafialne na II niedzielę adwentu

10.12.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela II adwentu

10.12.2023

 1. Dziś po Mszach zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

 2. Dziś też po Mszach św. odbywać się będzie kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci i opiekunów naszej świetlicy. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na potrzeby dzieci uczęszczające do naszej świetlicy.

 3. W tygodniu poza tym Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź przed Mszami.

 4. Msze św. roratnie odprawiamy codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy na te Msze św. z lampionami.

 5. Betlejemskie Światełko Pokoju zostanie przekazane naszej parafii przez harcerzy w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.30.

 6. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na utrzymane domu dla księży emerytów w Zielonej Górze.

 7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie we wtorek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 8. W zakrystii można zaopatrywać się w wigilijne świece Caritas. Koszt świecy 10,-. Także w zakrystii można nabywać opłatki, z których ofiary, jak co roku, są przeznaczone na opłaty związane z ubezpieczeniem kościoła i budynków parafialnych.

 9. Jeszcze przez tydzień do kosza przy ołtarzu zbierać będziemy dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii.

 10. Przypominamy, że kolęda w naszej parafii odbywać się będzie na zaproszenia, tak jak w zeszłym roku; kartki – zaproszenia na wizytę kolędową można zabierać ze sobą z kościoła i wypełnione składać w kościele do Wigilii Bożego Narodzenia. Proszę także podać kontaktowy numer telefonu. Jednocześnie informujemy, że w styczniu będą odprawione Msze kolędowe, jak w roku poprzednim, dla chętnych spotkania kolędowego w innej formie.

 11. Osoby, które w ostatnim czasie przeprowadziły się na teren naszej parafii, prosimy o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

 12. Przypominamy ogłoszenie, że z okazji osiemsetnej rocznicy „Bożego Narodzenia w Greccio” przeżytego przez św. Franciszka z Asyżu - który wtedy zbudował po raz pierwszy żywą szopkę - w dniach od 8 grudnia do 2 lutego przyszłego roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, nawiedzając kościół OO. Kapucynów i modląc się przy żłóbku.

 13. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”; jest też do nabycia dodatek specjalny „Gościa Niedzielnego” pt. Historia Kościoła w cenie 12,- oraz dodatek tygodnika „Niedziela” pt. Boże Narodzenie Polskie w cenie 15,- .

 14. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, przekazywane na bankowe konto parafialne, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 15. Wszystkim Parafianom, gościom i Solenizantom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej, Patronki naszej parafii.