Ogłoszenia parafialne na XXIV niedzielę zwykłą

17.09.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela – XXIV Zwykła

  17.09.2023 A.D.

 1. Dziś przypada rocznica sowieckiej agresji na Polskę; to jednocześnie Dzień Sybiraka.

 2. Dziś po Mszach zbiórka do puszek na potrzeby KUL i IFT.

 3. Kurs przedmałżeński rozpocznie się dziś na Mszy św. o godz. 18.30.

 4. W tygodniu w naszym kościele Msze św. o godz. 6.30 i 18.00; spowiedź przed Mszami.

 5. W poniedziałek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, w czwartek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

 6. W poniedziałek odpust w Różankach o godz. 18.00.

 7. Hospicjum św. Kamila w Gorzowie obchodzi 30-lecie istnienia. Msza św. dziękczynna z tej okazji odbędzie się w najbliższy czwartek w kościele Pierwszych Męczenników o godz. 15.00.

 8. Spotkanie Gorzowskiego Duszpasterstwa Nauczycieli w czwartek w kawiarni „Niebo w mieście” o godz. 19.00.

 9. Organizatorzy zapraszają na „Gorzowskie Pielgrzymowanie” w najbliższą sobotę z Gorzowa do Bogdańca. Wyjście o godz. 8.00 sprzed kościoła św. Wojciecha.

 10. W ramach akcji „Pola nadziei” w przyszłą niedziele po Mszach będzie można zaopatrzyć się w cebulki żonkili. Cena 1 cebulki – 2,-. Pieniądze przeznaczone będą na potrzeby Gorzowskiego Hospicjum.

 11. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 12. Stowarzyszenie „Pro Missio” organizuje akcję „Oczyść dom i świat z elektrośmieci” w ten sposób wspierając Kościoły na Wschodzie i Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Zbiórka zużytego sprzętu odbędzie się w najbliższy piątek do godz. 12.00. który można zostawiać przy bocznym wejściu do kościoła. Dokładne informacje znajdują się na ulotkach, które leżą przy wyjściu z kościoła.

 13. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

 14. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, za przekazywane na bankowe konto parafialne, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 15. Wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej, Patronki naszej parafii.