Ogłoszenia parafialne na I niedzielę adwentu

27.11.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela I adwentu

27.11.2022

 1. Dziś I niedzielą adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent w pierwszej części przygotowuje nas na spotkanie z Chrystusem przy końcu czasów, zaś w drugiej – bezpośrednio do świąt Bożego Narodzenia.

 2. W tygodniu Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź przed Mszami.

 3. Msze św. roratnie odprawiamy codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy na te Msze św. z lampionami.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 5. Różaniec przed Mszą w czwartek będzie odmówiony o powołania kapłańskie i zakonne.

 6. W piątek po Mszy wieczornej i nabożeństwie całonocna adoracja Najśw. Sakramentu do porannej Mszy św. sobotniej.

 7. W sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 8.00.

 8. Nabożeństwo ze zmianą tajemnic różańcowych w sobotę o godz. 17.00.

 9. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy na Mszy św. w sobotę o godz. 18.00 i na wszystkich Mszach niedzielnych za tydzień. A po niedzieli spotkania rekolekcyjne odbywać się będą w poniedziałek i wtorek na Mszach o godz. 9.00 i 18.00. Rekolekcje prowadzić będzie Ks. Piotr Krysztofiak. Już dziś informujemy, że taca z dni powszednich będzie naszym materialnym podziękowaniem Ks. Rekolekcjoniście.

 10. W przyszłą niedzielę, II adwentu, po Mszach zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

 11. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie we wtorek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 12. Od dziś można w zakrystii zaopatrywać się w opłatki i wigilijne świece Caritas. Koszt dużej świecy 20,- a małej 10,-. Ofiary składane za opłatki przeznaczone są, jak co roku na opłaty związane z ubezpieczeniem kościoła i budynków parafialnych.

 13. W czasie kolędy po Nowym Roku odwiedzać będziemy parafian tylko na zaproszenia, dlatego od dziś można zabierać ze sobą kartki – zaproszenia na wizytę kolędową. Wypełnione kartki – zaproszenia proszę przynosić do kościoła do Bożego Narodzenia. Jednocześnie informujemy, że w styczniu będą odprawione Msze kolędowe jak w roku poprzednim dla chętnych spotkania kolędowego w innej formie.

 14. Osoby, które w ostatnim czasie przeprowadziły się na teren naszej parafii, prosimy o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

 15. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

 16. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, przekazywane na bankowe konto parafialne, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 17. Wszystkim Parafianom, gościom i Solenizantom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej, Patronki naszej parafii.