Ogłoszenia parafialne na XXVIII niedzielę zwykłą

15.10.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela – XXVIII Zwykła

  15.10.2023 A.D.

 1. Dziś Dzień Papieski, po Mszach przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, finansujące stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

 2. Kurs przedmałżeński rozpocznie się dziś na Mszy św. o godz. 18.00 w kościele św. Maksymiliana.

 3. W tygodniu w naszym kościele Msze św. o godz. 6.30 i 18.00; spowiedź przed Mszami.

 4. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie o godz. 17.30.

 5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii i starsze zapraszamy na różaniec we wtorki i czwartki o godz. 16.30. Po modlitwie różańcowej obrzęd Komunii św.

 6. W poniedziałek przypada 45. rocznica wyboru Papieża Jana Pawła II. Gorzowska Solidarność zaprasza tego dnia do katedry na Mszę św., której przewodniczyć będzie Ks. Bp Tadeusz Lityński.

 7. W środę święto św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia,

 8. Spotkanie autorskie z O. Wojciechem Jędrzejewskim nt. książki „Płomień pasji” odbędzie się w środę w kawiarni Niebo w mieście o godz. 19.00.

 9. Przyszła niedziela będzie niedzielą misyjną. Taca będzie przeznaczona na potrzeby misji. Do naszej parafii przybędzie kleryk, br. Sergiej z Kazachstanu, który dzielić się będzie świadectwem misyjnym i pracy wśród dzieci z domu dziecka. Po Mszy będzie zbierał ofiary do puszek na wsparcie działalności domu dziecka, a także rozprowadzał kalendarze na przyszły rok.

 10. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 11. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych rozpocznie się w parafii Najświętszego Zbawiciela w piątek 20.10. o godz. 19.30 w sali na plebanii.

 12. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Porządkując groby naszych bliskich, nie zapominajmy tez o modlitwie za zmarłych. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki na wypominki. Wzorem lat ubiegłych za zmarłych modlić się będziemy przez trzy kolejne tygodnie listopada, wg dat wydrukowanych na kartkach. Dlatego proszę zwracać uwagę na dni tygodnia umieszczone na kartkach, by można było uczestniczyć w modlitwie wypominkowej. Prosimy tez o wyraźne wypisywanie imion zmarłych.

 13. Parafia Pierwszych Męczenników zaprasza na pielgrzymkę na Cypr podczas przyszłorocznej majówki. Informacje w tamtejszej parafii.

 14. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. Jest też jeszcze do nabycia „Gość Extra” pt. Matka uczniów w cenie 14,-. W numerze m. in. fenomen maryjnych objawień, historia dogmatów i siła różańca.

 15. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, za przekazywane na bankowe konto parafialne, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 16. Wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej, Patronki naszej parafii.