Ogłoszenia duszpasterskie - 16.05.

Ogłoszenia Duszpasterskie na VII Niedzielę Wielkanocną - Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Ks. Biskup podtrzymuje do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

 2. Zgodnie z ogłoszeniem sprzed tygodnia, dziś po Mszach, zbiórka do puszek na rzecz odbudowy spalonych zabudowań sanktuarium św. Jakuba w Jakubowie.

 3. Kurs przedmałżeński rozpocznie się dziś na Mszy św. o godz. 18.00 w kościele pw. Chrystusa Króla przy ul. Woskowej.

 4. W tygodniu Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź przed Mszami.

 5. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie pół godziny przed Mszą św.: w dni powszednie o 17.30, w niedziele o godz. 18.00.

 6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania ze wszystkich grup w sobotę o godz. 14.00.

 7. Młodzież z Gorzowa zaproszona jest w sobotę, 22.02. na godz. 18.00 do kościoła Pierwszych Męczenników na wielkanocne czuwanie: „Spotkać Zmartwychwstałego”.

 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha św.

 9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest we wtorek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 10. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 11. W niedzielę 30 maja, odbywać się będzie w Gorzowie „Dzień dla Życia i Rodziny”. Msza św. rozpocznie się o godz. 10.30 w kościele Pierwszych Męczenników, poprzedzona przejazdem kawalkady samochodów od Filharmonii do kościoła. Obchodom towarzyszyć będzie poświęcony przez papieża Franciszka dzwon o nazwie „Głos nienarodzonych”. Dokładne informacje umieszczone są na ulotkach rozłożonych po bokach kościoła, które proszę zabierać ze sobą.

 12. Biuro Radia Maryja prosi o udzielenie wsparcia fundacji Lux Veritatis, w związku z bezpodstawnymi atakami, które mogą zniszczyć Radio Maryja i Telewizję Trwam. Wsparcia można udzielić podpisując i wysyłając list do Prezydenta RP. Tekst listu znajduje się na stronie internetowej Radia Maryja.

 13. Przy wyjściu z kościoła można zabierać ze sobą maseczki, które wyłożone są na stoliku obok płynu do dezynfekcji.

 14. Przypominamy też, że po drugiej stronie umieszczona jest bezdotykowa kropielnica z wodą święconą.

 15. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, przekazywane na bankowe konto parafialne, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 16. Wszystkim Parafianom, gościom i Solenizantom życzymy błogosławionego przeżywania czasu wielkanocnego i opieki Maryi Niepokalanej, naszej Patronki.