Ogłoszenia duszpasterskie - 03.01.

Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę po Bozym Narodzeniu

 1. W środę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjne święto Trzech Króli. Msze św. wg niedzielnego rozkładu. Na Mszach poświęcenie kadzidła i kredy. Taca będzie przeznaczona na działalność misyjną Kościoła. Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św., tak jak w niedzielę.

 2. W pozostałe dni tygodnia Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź przed Mszami.

 3. Do 6.01. w kościele Pierwszych Męczenników jest obecna monstrancja adoracyjna Królowej Pokoju. W związku z tym jesteśmy zaproszeni na adorację Najśw. Sakramentu do tamtejszego kościoła w najbliższy wtorek w godz. 15.00-17.30.

 4. Coroczne spotkanie opłatkowe dla członków Przyjaciół Paradyża, ze względu na epidemię, nie odbędzie się. Liderzy i członkowie wspólnoty zaproszeni są na wspólne kolędowanie i Mszę św. do kościoła Pierwszych Męczenników w sobotę na godz. 10.00.

 5. Katecheza przed chrztem w sobotę w sali parafialnej o godz. 17.00.

 6. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią od poniedziałku rozpoczynamy spotkania kolędowe, które w tym roku, ze względu na epidemię, przebiegać będą w zmienionej formie. W poszczególne dni tygodnia na Mszę św. wieczorną będziemy zapraszali do kościoła mieszkańców wyznaczonych ulic. Mszę św. odprawiać będziemy w intencji mieszkańców, w czasie Mszy św. będzie można złożyć na tacę dobrowolną ofiarę kolędową, zaś po błogosławieństwie zapraszać będziemy po pamiątkowe obrazki kolędowe i wodę święconą dla pokropienia swoich domów.

 7. Plan spotkań kolędowych w najbliższym tygodniu:

  - poniedziałek, godz. 18.00 – mieszkańcy ul. Kosynierów Gdyńskich;

  - wtorek, godz. 18.00 – mieszkańcy ul. Wyszyńskiego;

  - czwartek, godz. 18.00 – mieszkańcy ul. Sienkiewicza, Jagiellończyka i Zacisze;

  - piątek, godz. 18.00 – mieszkańcy ul. Krzywoustego.

 8. Cały plan spotkań kolędowych jest umieszczony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

 9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie we wtorek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 10. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: aktualny numer „Niedzieli” i świąteczno-noworoczny numer „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.

 11. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, przekazywane na bankowe konto parafialne, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 12. Na przeżywanie tajemnic Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Parafianom, gościom i Solenizantom obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi Niepokalanej, naszej Patronki.