Ogłoszenia duszpasterskie - 12.09.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą

 1. Dziś beatyfikacja Sług Bożych Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

 2. Dziś na Mszy o 12.00 poświęcenie tornistrów dzieciom z klasy I.

 3. Przypominamy, że na niedzielne Msze św. o godz. 12.00 zapraszamy uczniów starszych i młodszych ze szkół podstawowych i średnich, zaś na Mszę o godz. 13.30 zapraszamy dzieci, które przygotowują się do I Komunii w naszej parafii.

 4. Msze św. w tygodniu w naszym kościele o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź przed Mszami.

 5. Od poniedziałku przez kilka dni do kościoła wchodzić będziemy tylko bocznym wejście, ze względu na prace wykończeniowe przy wejściu do kościoła.

 6. Święto Podwyższenia Krzyża przypada we wtorek. Odpust w kościele przy ul. Warszawskiej rozpocznie się o godz. 18.00.

 7. Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem miażdżycy tętnic, osteoporozy, wydolności płuc i oskrzeli. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym w środę w godz. 13.00-13.45 na Placu Grunwaldzkim. Dokładne informacje znajdują się na plakacie.

 8. Spotkanie dla w członków Przyjaciół Paradyża i wszystkich chętnych, którzy chcą włączyć się w modlitwę o powołania kapłańskie w czwartek po Mszy św. wieczornej.

 9. W piątek rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Msza św. w int. Sybiraków i Rodziny Katyńskiej rozpocznie się w kościele katedralnym o godz. 10.00.

 10. Msza św. w intencji ks. Stanisława z okazji imienin i urodzin będzie odprawiona w piątek o godz. 18.00.

 11. W sobotę przypada święto św. Stanisława Kostki – Patrona polskiej młodzieży.

 12. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.00 w sali parafialnej.

 13. W przyszłą niedzielę po Mszach zbiórka do puszek na potrzeby KUL i ITF.

 14. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w przyszłą niedzielę na Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.

 15. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie we wtorek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 16. Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza odbędzie się w sobotę 25.09. Chętni na wyjazd autokarowy proszę się zgłaszać w zakrystii bądź bezpośrednio u Ks. Sebastiana Muńko. Koszt wyjazdu 15,-.

 17. Zaangażowanych w grupę modlitewną św. O. Pio Ks. Krzysztof Hojzer zaprasza na spotkanie do Zielonej Góry do parafii św. Alberta 23.09. na godz. 18.30.

 18. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W związku z beatyfikacją Prymasa Wyszyńskiego redakcja Gościa Niedzielnego przygotowała specjalne wydanie, dostępne w zakrystii w cenie 10,-.

 19. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, przekazywane na bankowe konto parafialne, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 20. Wszystkim Parafianom, gościom i Solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi Niepokalanej, naszej Patronki.