Ogłoszenia duszpasterskie - 07.06.

Ogłoszenia Duszpasterskie na uroczystość Trójcy świętej

 1. Dziś kończymy czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

 2. W związku ze zniesieniem limitów osób przebywających jednocześnie w kościele, zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w kościele w nabożeństwach zarówno niedzielnych jak i w tygodniu.

 3. Przypominamy, że z dniem 1.06. Ks. Biskup Diecezjalny odwołał dyspensę dotyczącą obowiązku uczestnictwa we mszy św. w niedziele i święta nakazane. Nadal od tego obowiązku zwolnione są jedynie osoby chore, w podeszłym wieku, przebywające na kwarantannie czy też z innych ważnych przyczyn niezdolne do fizycznej obecności na Mszy św.

 4. W tygodniu Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź przed Mszami.

 5. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

 6. Spotkanie z rodzicami dzieci, które w czerwcu będą przystępować do I Komunii we wtorek na Mszy św. o godz. 18.00.

 7. W czwartek przypada uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. Nie będzie tego dnia wspólnej procesji eucharystycznej ulicami miasta a obchody Bożego Ciała każda parafia ustala wg własnych zasad. W naszym kościele, po każdej Mszy św., będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja zakończona błogosławieństwem. Jedynie przed Mszą wieczorną nabożeństwo czerwcowe wg zwykłego planu. Tego dnia Msze św. w naszym kościele będą odprawiane wg rozkładu niedzielnego, gdyż Boże Ciało należy do tzw. dni nakazanych.

 8. W piątek można skorzystać z dyspensy od pokarmów mięsnych.

 9. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.00.

 10. Spotkanie dla młodzieży przed bierzmowaniem z grupy starszej w sobotę o godz. 14.00 w sali parafialnej.

 11. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 17.00 w sali parafialnej.

 12. W przyszłą niedzielę, po Mszach św., zbiórka do puszek na potrzeby KUL i ITF.

 13. W dniach 12-14.06., w ramach corocznej pielgrzymki o powołania do Rokitna, zapraszamy w tym roku do duchowego pielgrzymowania i wsparcia modlitwą wszystkich powołanych do służby Bożej.

 14. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie tylko we wtorek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 15. W zakrystii są do nabycia aktualne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.

 16. Już dziś informujemy, że spotkanie z rodzicami dzieci, które będą przystępować do I Komunii po wakacjach, odbędzie się w następną środę, 17.06. na Mszy św. o godz. 18.00.

 17. Odpust w Sanktuarium w Rokitnie przeżywać będziemy w niedzielę 21.06. Na tablicy ogłoszeń umieszczone są szczegółowe informacje i terminarz nabożeństw.

 18. Kurs przedmałżeński, ostatni przed wakacjami odbędzie się w par. Najśw. Zbawiciela przy ul. Niemcewicza 35. Rozpoczęcie kursu w niedzielę 21.06. na Mszy św. o godz. 18.00.

 19. Zachęcamy wszystkich do prywatnej modlitwy w intencji chorych i opiekujących się chorymi, za siebie nawzajem, a miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych.

 20. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przekazywane na bankowe konto parafialne, na potrzeby naszego WSD i do skarbony św. Antoniego.

 21. Wszystkim życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Niepokalanej Maryi, naszej Patronki.