Ogłoszenia duszpasterskie - 06.12.

Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu

 1. Niedziela dzisiejsza, II adwentu jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach zbiórka do puszek na ten cel.

 2. W tygodniu Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź przed Mszami. W poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 18.00 Msze św. roratnie.

 3. We wtorek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, odpust w naszej parafii. Mszy św. za parafian o godz. 18.00 przewodniczyć będzie Ks. Kan. Andrzej Tomys.

 4. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych, rozpocznie się w czwartek, 10.12. o godz. 19.00 w kościele Chrystusa Króla.

 5. W sobotę, 12.12. jesteśmy wszyscy zaproszeni do włączenia się z osobistą modlitwą różańcową w intencji Ojczyzny i Kościoła w Polsce.

 6. Katecheza przed chrztem odbędzie się w przyszłą sobotę o godz. 17.00 w sali parafialnej.

 7. Przyszła niedziela, III adwentu, w naszej diecezji jest dniem solidarności z kapłanami emerytami. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie Domu dla Księży Emerytów.

 8. W zakrystii można zaopatrywać się w opłatki. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na ubezpieczenie kościoła i budynków parafialnych. Można też zabrać leżące przy nich programy kolędowych spotkań w kościele, które, zgodnie z rozporządzeniem Ks. Biskupa, odbywać się będą po Nowym Roku zamiast tradycyjnej kolędy.

 9. Przy opłatkach można także, jak co roku, zaopatrywać się w świece wigilijne Caritas.

 10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie, tylko w czwartek i sobotę, we wtorek czynna nie będzie.

 11. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 13. Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim Parafianom, gościom i Solenizantom obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi Niepokalanej, naszej Patronki.