Ogłoszenia duszpasterskie - 24.05.

Ogłoszenia Duszpasterskie na VII Niedzielę Wielkanocną

 1. W tygodniu Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź przed Mszami.

 2. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną. W czasie nabożeństwa nowenna do Ducha św.

 3. We wtorek Dzień Matki; pamiętamy o naszych mamach zarówno żyjących jak i zmarłych.

 4. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha św.

 5. W przyszłą niedzielę w Gorzowie odbędą się główne uroczystości z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Mszę św. dziękczynną, transmitowaną przez TVP 3 i Radio Zachód, odprawi Ks. Bp Diecezjalny w kościele Pierwszych Męczenników o godz. 10.30, po której nastąpi poświęcenie pamiątkowej tablicy. Mszę św. poprzedzi przejazd 100. samochodów z katedry do kościoła Pierwszych Męczenników. Chętni do udziału w tym przejeździe mogą zgłaszać się po Mszy w zakrystii. Jednocześnie prosimy o dekoracje okien. Można do tego wykorzystać plakaty z wizerunkiem św. Jana Pawła II, które po Mszy można zabrać ze sobą do domu (leżą na stoliku pod chórem).

 6. Kancelaria parafialna czynna będzie wg zwykłego planu: we wtorek i czwartek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 7. W zakrystii są do nabycia aktualne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.

 8. Do nabycia są jeszcze świece Caritas w ustalonej cenie 15,-.

 9. Po przerwie, która wynikła z zagrożeń epidemicznych, zostaje wznowione przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych. Najbliższe spotkanie 29.05. w kaplicy parafii katedralnej przy ul. Wełniany Rynek 18; ze względu na ograniczenia liczby osób spotkania odbywać się będą w dwóch grupach o godz. 19.00 i 20.00.

 10. Ks. Biskup Diecezjalny, na prośbę wicemarszałka województwa lubuskiego, przyłącza się do akcji wspierania lokalnych producentów żywności i zachęca wszystkich wiernych do kupowania żywnościowych produktów regionalnych.

 11. Zachęcamy wszystkich do prywatnej modlitwy w intencji chorych i opiekujących się chorymi, za siebie nawzajem, a miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych.

 12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przekazywane na bankowe konto parafialne, na potrzeby naszego WSD i do skarbony św. Antoniego.

 13. Wszystkim życzymy obfitego błogosławieństwa Chrystusa Zmartwychwstałego i opieki Jego Niepokalanej Matki.