Ogłoszenia duszpasterskie - 14.04.

Ogłoszenia Duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkiego Postu

 1. Niedzielą dzisiejszą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na Mszach poświęcenie palm. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas w cenie 15,-. Także przy wyjściu odbywa się kiermasz ozdób wielkanocnych wykonanych przez dzieci naszej świetlicy. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.30, a ofiary składane na tacę są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

 2. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę Msze św. o godz. 6.30 i 18.00, nabożeństwa wg zwykłego planu. Spowiedź przed Mszami.

 3. Kancelaria w tym tygodniu czynna będzie tylko we wtorek w godz. 16.00-17.00.

 4. W Wielki Czwartek rano nie ma Mszy św., jedynie o godz. 10.00 rozpocznie się pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Msza św. Krzyżma z poświęceniem olejów i odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich w kościele Pierwszych Męczenników Polski.

 5. TRIDUUM PASCHALNE rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po której nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

 6. Wielki Piątek jest pamiątką męki i śmierci Pana Jezusa. Początek adoracji Najśw. Sakramentu w Ciemnicy o godz. 8.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia i początek nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, zaś nabożeństwo wielkopiątkowe rozpoczniemy o godz. 18.00, po którym nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja do północy. Okazja do spowiedzi w Wielki Piątek w godz. 22.00-24.00. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.

 7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja. Droga Krzyżowa ulicami miasta rozpocznie się przy katedrze o godz. 20.00.

 8. W Wielką Sobotę początek adoracji Najśw. Sakramentu w Bożym Grobie o godz. 8.00. Obrzęd poświęcenia pokarmów o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00. Ofiary składane przy poświęceniu pokarmów przeznaczone będą na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Liturgia Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 19.00 od poświęcenia ognia i zapalenia paschału. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

 9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. rezurekcyjna z procesją o godz. 6.00. Następne Msze, oprócz Mszy o godz. 7.30, wg niedzielnego rozkładu. Już dziś prosimy o przygotowanie baldachimu, chorągwi i sztandarów.

 10. W poniedziałek wielkanocny Msze św. wg niedzielnego rozkładu, a taca będzie przeznaczona na potrzeby KUL i ITF.

 11. Do skarbon przy wejściu do kościoła można jeszcze składać swoją ofiarę jako jałmużnę postną.

 12. W niedzielę, 5.05. odbywać się będzie pielgrzymka Przyjaciół Paradyża do naszego WSD. Zapisy na wyjazd autokarowy w zakrystii.

 13. Informujemy, że uczniowie Szk. Nr 15: Marcelina Michałowicz, Paweł Polikowski i Wojciech Nuckowski zostali finalistami diecezjalnego konkursu biblijnego.

 14. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Przy wyjściu z kościoła proszę zabierać ze sobą kartki z wydrukowanym programem triddum paschalnego.

 15. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 16. Wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy siły, Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej.