Ogłoszenia duszpasterskie - 10.05.

Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną

 1. Kurs przedmałżeński rozpocznie się dziś w kościele pw. Chrystusa Króla na Mszy św. o godz. 18.00.

 2. W tygodniu Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź przed Mszami.

 3. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej modlitwy do św. O. Pio.

 5. W środę, 13.05., w rocznicę objawień MB Fatimskiej, Akt Zawierzenia Miasta Gorzowa odmawiany będzie we wszystkich kościołach na Mszy św. wieczornej (u nas o godz. 18.00). Po zakończonej Mszy św. w Białym Kościele Figura MB zostanie przeniesiona do samochodu-kaplicy i w ten sposób przejedzie ulicami miasta. Przejazd przy naszym kościele planowany jest ok. godz. 19.40-19.50. Można oczekiwać na przejazd samochodu-kaplicy zachowując bezpieczną odległość i stosując się do przepisów sanitarnych. Na godz. 20.15 Figura MB dotrze do kościoła Pierwszych Męczenników, gdzie rozpocznie się różaniec, transmitowany przez TVP Gorzów i Radio Zachód. W naszych domach dołączmy do modlitwy różańcowej. Na zakończenie modlitwy Ks. Biskup zawierzy miasto Gorzów i całą diecezję MB Fatimskiej.

 6. Czwartek, 14.05. z inicjatywy papieża Franciszka, będzie dniem modlitwy i postu w intencji powstrzymania epidemii na świecie. Biskup Diecezjalny prosi wszystkich, by włączyli się w to dzieło.

 7. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę w kościele o godz. 16.00!

 8. Kancelaria parafialna czynna będzie wg zwykłego planu: we wtorek i czwartek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 9. W zakrystii są do nabycia aktualne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.

 10. Zgodnie z decyzją Dyrektora Caritas, wielkanocne świece Caritas będą do nabycia do końca maja w ustalonej cenie 15,-.

 11. Ogłoszenie dot. uroczystości I Komunii. Jeśli dzieci wrócą do nauki w szkole z dniem 1.09. to uroczystość I Komunii w tradycyjnej formie będzie się mogła odbyć w naszej parafii przy końcu września. Jednocześnie, zgodnie z pozwoleniem Ks. Biskupa, rodzice mogą prosić proboszcza parafii, ze względu na dobro duchowe dziecka, o przygotowanie i przystąpienie do I spowiedzi i I Komunii św. w sposób indywidualny lub w małych grupach. Spotkanie dla tych rodziców odbędzie się w najbliższy wtorek w kościele o godz. 18.30.

 12. Zachęcamy wszystkich do prywatnej modlitwy w intencji chorych i opiekujących się chorymi, za siebie nawzajem, a miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych.

 13. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przekazywane na bankowe konto parafialne, na potrzeby naszego WSD i do skarbony św. Antoniego.

 14. Wszystkim życzymy obfitego błogosławieństwa Chrystusa Zmartwychwstałego i opieki Jego Niepokalanej Matki.