Ogłoszenia duszpasterskie - 14.03.

Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

 1. Dziś IV niedziela wielkiego postu tzw. „Laetare”.

 2. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi O. Tomasz Gali ze Zgromadzenia Księży Oblatów. Nauki rekolekcyjne na Mszach św. w dzisiejszą niedzielę i od poniedziałku do środy na Mszach o godz. 9.00 i 18.00. Taca ze Mszy w poniedziałek, wtorek i środę będzie przeznaczona jako nasze materialne podziękowanie O. Rekolekcjoniście. Spowiedź rekolekcyjna pół godziny przed Mszą i w czasie Mszy św.

 3. W tygodniu ponadto codziennie Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź przed Mszami.

 4. W okresie wielkiego postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki dla dzieci o godz. 16.30 z obrzędem Komunii św.; dla młodzieży i dorosłych Droga Krzyżowa o godz. 17.30, a po niej Msza św. wieczorna.

 5. W piątek przypada uroczystość św. Józefa. Zgodnie z wolą papieża Franciszka tego dnia rozpoczniemy „Rok Rodziny”. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 6. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiamy w niedziele wielkiego postu o godz. 17.45. Ofiary składane na tacę w czasie Gorzkich Żali przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu.

 7. Jałmużnę postną można składać do skarbon przy wejściu do kościoła.

 8. Katecheza przed chrztem w sobotę w sali parafialnej o godz. 17.00.

 9. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 10. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Od dziś jest też do nabycia specjalne wydanie Gościa Niedzielnego o św. Józefie pt. „Cień Ojca” w cenie 9,-.

 11. W zakrystii można zaopatrywać się w świece-paschaliki, wielkanocne dzieło Caritas, w cenie 15,-.

 12. W przyszłą niedzielę po Mszach św. przy bocznym wejściu do kościoła będzie można kupić palmy i ozdoby wielkanocne wykonane przez dzieci i wolontariuszy naszej świetlicy.

 13. Gorzowskie Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na wielkopostny dzień skupienia do kościoła Pierwszych Męczenników w czwartek na godz. 18.00.

 14. Ekstremalna Droga Krzyżowa z Gorzowa do Myśliborza rozpocznie się 26.03. Mszą św. w kościele św. Maksymiliana o godz. 20.00. Zapisy przez formularz internetowy: ww.edk.org.pl.

 15. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, przekazywane na bankowe konto parafialne, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 16. Wszystkim Parafianom, gościom i Solenizantom życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi Niepokalanej, naszej Patronki.