Ogłoszenia duszpasterskie - 22.03.

Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

 1. Dziś IV niedziela wielkiego postu, tzw. „laetare”, co oznacza że coraz bliżej już do radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 2. Po Mszach św. przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas w cenie 15,-.

 3. Gorzkie Żale o godz. 17.45. Taca z nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

 4. Msze św. w dni powszednie o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź przed Mszami. Nabożeństwa wg zwykłego planu.

 5. W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Na Mszy wieczornej Adopcja Dziecka Poczętego.

 6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek z obrzędem Komunii św. o godz. 16.30, i o godz. 17.30 a po niej Msza św.

 7. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 8. Przez cały okres wielkiego postu można składać ofiarę jałmużny postnej do skarbon przy wejściu do kościoła.

 9. W zakrystii jest do nabycia kolejny numer „Niedzieli”, natomiast od dziś zawieszony został kolportaż „Gościa Niedzielnego”. Wydanie papierowe można nabyć w punktach sprzedaży prasy, można też przeglądać „GN” w internecie. Dokładne informacje są umieszczone na tablicy ogłoszeń.

 10. Zaplanowane od V niedzieli wielkiego postu rekolekcje parafialne zostały odwołane. W związku z tym prosimy o zgłoszenie się osoby, która zamówiła intencję na 30.03. na godz. 16.30.

 11. Osobom w podeszłym wieku lub niepełnosprawnym chętnie przyjdą z pomocą harcerze z ZHR: zrobią zakupy, pójdą do apteki, wyniosą śmieci... Kontakt telefoniczny pod nr 667 060 994. Dokładne informacje są też umieszczone na plakacie.

 12. Zachęcamy wszystkich do prywatnej modlitwy w intencji chorych i opiekujących się chorymi, za siebie nawzajem, a miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych.

 13. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przekazywane na bankowe konto parafialne, na potrzeby naszego WSD i do skarbony św. Antoniego.

 14. Na dalsze przeżywanie w pokoju wielkiego postu wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy obfitego Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej.