Ogłoszenia duszpasterskie - 20.12.

Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu

 1. Dekretem Biskupa Diecezjalnego, Ks. Arkadiusz Cygański, zostaje przeniesiony do posługi duszpasterskiej w Sulechowie. Dziękując Ks. Arkowi za Jego zaangażowanie i pracę w naszej parafii, życzymy mu obfitego błogosławieństwa i opieki Maryi w nowym miejscu posługi. Podziękujemy Ks. Arkowi za pracę w naszej parafii na Mszy św. w poniedziałek o godz. 18.00. Jednocześnie informujemy, że – w związku z coraz większymi brakami księży w diecezji – nikt nie przyjdzie w miejsce ks. Arkadiusza.

 2. Diecezjalne rekolekcje adwentowe transmitowane przez TVP 3 i Radio Zachód z kościoła Pierwszych Męczenników rozpoczną się dziś Mszą św. o godz. 10.30 (powtórka nauki rekolekcyjnej o godz. 19.10), i następnie od poniedziałku do środy o godz. 19.00.

 3. Od poniedziałku do środy Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i roratnie o godz. 18.00. Spowiedź przed Mszami.

 4. W czwartek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Zwyczajowo zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msza św. poranna o godz. 6.30.

 5. W czwartek przypadają imieniny Bpa Adam Dyczkowskiego, pamiętamy o Solenizancie w naszych modlitwach.

 6. Msze św. „pasterki” w tym roku odprawiać będziemy o godz. 21.00, 22.30 i o północy. Taca przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Bpa Wilhelma Pluty.

 7. W piątek uroczystość Bożego Narodzenia; Msze św. jak w niedzielę, nie będzie jedynie Mszy o 7.30.

 8. W sobotę, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana. Msze św. jak w niedzielę; taca będzie przeznaczona na potrzeby KUL i ITF.

 9. Przyszła niedziela będzie uroczystością św. Rodziny.

 10. W zakrystii można jeszcze zaopatrywać się w opłatki. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na ubezpieczenie kościoła i budynków parafialnych. Można też zabrać leżące przy nich programy kolędowych spotkań w kościele, które, zgodnie z rozporządzeniem Ks. Biskupa, odbywać się będą po Nowym Roku zamiast tradycyjnej kolędy.

 11. Przy opłatkach można także, jak co roku, zaopatrywać się w świece wigilijne Caritas.

 12. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie tylko we wtorek w godz. 16.00-17.00

 13. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: aktualny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Do dzisiejszego numeru GN dołączony jest tekst Ewangelii i modlitw przy wigilijnym stole. Świąteczno-noworoczne wydania „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” będą do nabycia od pasterki w cenie 10,-.

 14. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, przekazywane na bankowe konto parafialne, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 15. Na ostatnie dni adwentu i świętowanie Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Parafianom, gościom i Solenizantom obfitego błogosławieństwa Bożego i opie