Ogłoszenia duszpasterskie - 24.03.

Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiamy w niedziele wielkiego postu o godz. 17.30; taca z nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

 2. W tygodniu Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź przed Mszami. Nabożeństwa wg planu.

 3. W poniedziałek, 25.03. przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, dzień Świętości Życia; na Mszy św. o godz. 18.00 obrzęd Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę adopcyjną. Pod chórem wyłożone są materiały informacyjne nt. Duchowej Adopcji, które można zabierać ze sobą do domu.

 4. Spotkanie dla członków i sympatyków Akcji Katolickiej we wtorek na Mszy o godz. 18.00; później spotkanie w sali parafialnej.

 5. Zapraszamy mężczyzn na próbę chóru w poniedziałek i piątek o godz. 19.00 do sali parafialnej.

 6. Obraz św. Józefa, który pielgrzymuje po naszej diecezji, w naszym dekanacie będziemy przyjmować w najbliższą środę, 27.03. w kościele Pierwszych Męczenników. Powitanie Obrazu na wzgórzu papieskim o godz. 17.45, a po nim Msza św.; następnie modlitwy i rozważania dla mężczyzn w godz. 20.00-22.00, zaś spotkanie dla ministrantów w tamtejszej sali parafialnej. W ramach czuwania nocnego wszyscy, którzy mogą z naszej parafii jesteśmy zaproszeni na godzinną adorację w godz. 24.00-1.00. Ze względu na późną porę bardzo prosimy wszystkich wybierających się samochodami na nocne czuwanie, by zabrali ze sobą także chętnych sąsiadów bądź znajomych, którzy nie mają możliwości dotarcia do kościoła Pierwszych Męczenników. Pożegnanie Obrazu rozpocznie się w czwartek o godz. 15.00.

 7. Różaniec przebłagalny za grzechy aborcji w czwartek na deptaku przy ul. Hawelańskiej o godz. 16.30.

 8. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 16.30 z obrzędem Komunii św.; dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30 i po niej Msza św. wieczorna.

 9. Spotkanie dla ministrantów w sobotę o godz. 11.00 w sali parafialnej.

 10. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w sobotę na Mszy św. wieczornej; następnie nauki na wszystkich Mszach niedzielnych, które prowadzić będzie Dyrektor Domu Biskupiego im. Bpa Wilhelma Pluty, ks. Wojciech Miłek. Rekolekcje trwać będą do środy następnego tygodnia.

 11. W przyszłą niedzielę zmieniamy czas na letni, przesuwając wskazówki zegara o godzinę do przodu, stąd spać będziemy godzinę krócej.

 12. Caritas naszej parafii w przyszłą niedzielę po Mszach św. rozprowadzać będzie świece na stół wielkanocny w cenie 15,-. Jednocześnie prosimy o składanie darów żywnościowych dla rodzin najbardziej potrzebujących do kosza przy ołtarzu; zbiórka żywności odbywać się będzie także w „Lidlu” przy ul. Mickiewicza i „Biedronce” przy ul. Mościckiego.

 13. Caritas diecezjalna przypomina i prosi o przekazywanie 1% od podatku na cele charytatywne.

 14. W wielkim poście jedną z form umartwienia jest jałmużna postna, którą można składać do skarbon przy wejściu do kościoła.

 15. Kancelaria parafialna czynna będzie tylko we wtorek w godz. 16.00-17.00 oraz w sobotę w godz. 10.00-11.00. W czwartek czynna nie będzie.

 16. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 17. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 18. Wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy siły, Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej.