Ogłoszenia duszpasterskie - 13.12.

Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu

 1. Niedziela dzisiejsza, III adwentu, zwana niedzielą radości – Gaudete, jest w naszej diecezji dniem solidarności z kapłanami emerytami. Taca jest przeznaczona na utrzymanie Domu dla Księży Emerytów.

 2. Dziś rocznica stanu wojennego. W nawiązaniu do historycznych gestów św. Jana Pawła II i prezydenta USA Ronalda Regana, jesteśmy zaproszeni do włączenia się w akcję pt. „Ofiarom stanu wojennego”. Udział w akcji polega na postawieniu dziś w oknie zapalonej świecy o godz. 19.30.

 3. W tygodniu Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź przed Mszami. Od poniedziałku do piątku Msze św. roratnie o godz. 18.00.

 4. Odwiedziny chorych w domach przed świętami odbędą się w najbliższą sobotę od godz. 7.30. Proszę zgłaszać w zakrystii chorych, do których Ksiądz ma przyjść z Komunią św.

 5. Katecheza przed chrztem w sobotę o godz. 17.00 w sali parafialnej.

 6. Przyszła niedziela, będzie IV niedzielą adwentu. Przez cały nadchodzący tydzień starajmy się, szczególnie przez udział w sakramencie pokuty, jak najlepiej przygotować się na przeżywanie Bożego Narodzenia.

 7. W zakrystii można zaopatrywać się w opłatki. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na ubezpieczenie kościoła i budynków parafialnych. Można też zabrać leżące przy nich programy kolędowych spotkań w kościele, które, zgodnie z rozporządzeniem Ks. Biskupa, odbywać się będą po Nowym Roku zamiast tradycyjnej kolędy.

 8. Przy opłatkach można także, jak co roku, zaopatrywać się w świece wigilijne Caritas.

 9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie we wtorek i czwartek w godz. 16.00-17.00 i sobotę w godz. 10.00-11.00.

 10. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 11. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, przekazywane na bankowe konto parafialne, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 12. Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim Parafianom, gościom i Solenizantom obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi Niepokalanej, naszej Patronki.