Ogłoszenia duszpasterskie - 08.12.

Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu - uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 1. Dziś druga niedziela adwentu, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszach o godz. 12.00 i 13.30 poświęcenie medalików dzieciom z klasy III.

 2. Niedziela dzisiejsza jest też dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach zbiórka do puszek na ten cel.

 3. Główną uroczystość ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w połączeniu z wizytacją kanoniczną obchodzić będziemy w dniu jutrzejszym. Mszy św., która rozpocznie się o godz. 17.00 przewodniczyć będzie Ks. Bp Diecezjalny Tadeusz Lityński. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym patronalnym święcie.

 4. Ponadto w tygodniu Msze św. o godz. 6.30 i 18.00, spowiedź przed Mszami. Od wtorku do piątku zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przynosiły za sobą lampiony.

 5. W piątek, 13 grudnia rocznica stanu wojennego. Uroczystości upamiętniające rozpoczną się odsłonięciem tablicy przy Zakładzie Karnym o godz. 17.00, a później Msza św. w kościele w Wawrowie o godz. 18.00.

 6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania ze wszystkich grup w sobotę o godz. 13.00 w sali parafialnej.

 7. Przyszła niedziela jest dniem solidarności z kapłanami seniorami. Taca przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów.

 8. W przyszłą niedzielę przy kościele kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci i wolontariuszy z naszej świetlicy. Uzbierane pieniądze będą przeznaczone na organizację ferii dla dzieci.

 9. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i w czwartek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 10. W związku z przygotowaniami do koronacji Obrazu Matki Bożej Paradyskiej, w zakrystii można jeszcze nabywać cegiełki na Korony. Wysokość ofiary zależy od ofiarodawcy, a każdy nabywający cegiełkę może, wg swojej woli, przekazać swoje dane osobowe do Seminarium za pośrednictwem parafii.

 11. Do kosza przy ołtarzu można składać dary żywnościowe i odzież dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Będzie je też można przynieść bezpośrednio do pomieszczenia Caritas w środę w godz. 16.00-17.30.

 12. Przy wyjściu można zaopatrywać się w świece wigilijne: małe po 6,-, duże po 13,-.

 13. W zakrystii można zaopatrywać się w opłatki. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na ubezpieczenie kościoła i budynków parafialnych. Do opłatków dołączony jest plan kolędy, który jednak zawsze należy konfrontować z aktualnymi ogłoszeniami.

 14. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 6,-, a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 15. W zakrystii można zaopatrywać się także w kalendarze nasze diecezjalne na przyszły rok w cenie 5,- i 2,-.

 16. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 17. Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim Parafianom, gościom i Solenizantom obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi.