Ogłoszenia duszpasterskie - 13.10.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą

 1. Niedziela dzisiejsza jest Niedzielą Papieską. Wspominając św. Jana Pawła II, przy wyjściu wspieramy materialnie fundusz Nowego Tysiąclecia. Dziś też zapraszamy na film o Janie Pawle II do sali parafialnej o godz. 16.30.

 2. Dziś w naszym kraju odbywają się wybory parlamentarne. Obowiązkiem każdego chrześcijanina jest brać udział w wyborach i głosować wg własnego sumienia.

 3. Chętnych do śpiewu w scholi młodzieżowej zapraszamy na spotkanie dzisiaj o godz. 17.15 w świetlicy.

 4. W tygodniu Msze św. o godz. 6.30 i 18.00, spowiedź przed Mszami.

 5. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 18.00. Różaniec dla dzieci z obrzędem Komunii św. we wtorki i czwartki o godz. 16.30.

 6. W poniedziałek, 14.10., Dzień Edukacji. Pamiętamy w modlitwie o nauczycielach, wychowawcach i katechetach.

 7. Gorzowskie Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na mszę św. w intencji nauczycieli i pracowników oświaty w poniedziałek do kaplicy katedralnej o godz. 18.00.

 8. Spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii we wtorek na Mszy św. o godz. 18.00.

   

 9. W środę, 16.10. przypada 41. rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Zapraszamy członków Akcji Katolickiej i grup modlitewnych oraz wszystkich chętnych na wieczór wspomnień po mszy św. wieczornej do sali parafialnej. Nie będzie więc spotkania dla grupy O. Pio w poniedziałek.

 10. W piątek, w dzień św. Łukasza Ewangelisty, modlimy się za pracowników służby zdrowia.

 11. W sobotę przypada rocznica męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

 12. Spotkanie dla wszystkich ministrantów, oraz tych którzy chcieliby zostać ministrantami w sobotę o godz. 11.00 w sali parafialnej.

 13. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z grupy młodszej (klasy VII) w sobotę o godz. 12.00 w sali parafialnej.

 14. Pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem rozpocznie się w sobotę Mszą św. o godz. 11.00 w Gorzowskim Domu Pogrzebowym.

 15. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę w sali parafialnej o godz. 17.00.

 16. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i w czwartek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 17. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na działalność misyjną Kościoła.

 18. Od dziś można zabierać ze sobą kartki na wypominki. Tak jak w poprzednich latach będziemy omadlać naszych zmarłych od 2.11. do 22.11., od poniedziałku do soboty. Za wypisanych zmarłych będziemy modlili się trzykrotnie w terminach, które zostały wydrukowane na poszczególnych kartkach.

 19. Kurs przedmałżeński rozpocznie się dziś w kościele św. Maksymiliana przy ul. Czereśniowej na Mszy św. o godz. 18.00.

   

 20. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka „Niedziela” i „Gość Niedzielny” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 21. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 22. Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim Parafianom, gościom i Solenizantom obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi.