Ogłoszenia duszpasterskie - 29.09.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą

 1. Dziś na Mszach św. o godz. 12.00 i 13.30 poświęcenie różańców dzieciom z klasy III.

 2. Dziś po Mszach przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na potrzeby Hospicjum w Wilnie, prowadzonym przez S. Michaelę Rak.

 3. W tygodniu Msze św. o godz. 6.30 i 18.00, spowiedź przed Mszami.

 4. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik, który zgodnie z życzeniem Ojca św. Franciszka jest nadzwyczajnym miesiącem misyjnym; to także czas modlitwy różańcowej. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 18.00. Różaniec dla dzieci z obrzędem Komunii św. we wtorki i czwartki o godz. 16.30.

 5. Spotkanie dla młodzieży „Pan jest z Tobą” w środę w kaplicy katedralnej o godz. 18.00.

 6. W czwartek modlitwa różańcowa a po niej Msza św. o nowe powołania kapłańskie i uświęcenie duchowieństwa diecezjalnego.

 7. Wigilia uroczystości ku czci św. Franciszka z Asyżu rozpocznie się w Białym Kościele w czwartek o godz. 18.00.

 8. W piątek po Mszy św. i nabożeństwie całonocna adoracja Najśw. Sakramentu do porannej mszy św. sobotniej.

 9. Odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 7.30.

 10. Spotkanie dla wszystkich ministrantów, oraz tych którzy chcieliby zostać ministrantami w sobotę o godz. 11.00 w sali parafialnej. Jednocześnie z radością informujemy, że we wczorajszych zawodach strzeleckich dla ministrantów, I miejsce wśród ministrantów seniorów zajął p. Tadeusz Jankiewicz, a wśród młodzieży ministranckiej I miejsce zajął Krzysztof Wowczko, a II – Norbert Bojba. Dziękujemy p. Bolesławowi za pomoc w organizacji zawodów.

 11. Pielgrzymka Róż Różańcowych do Rokitna w najbliższą sobotę. Chętnych na wyjazd do Rokitna prosimy o zgłaszanie się dziś i w najbliższych dniach po Mszy św. w zakrystii.

 12. Nabożeństwo ze zmianą tajemnic różańcowych w sobotę o godz. 17.00.

 13. Z racji ogłoszonego przez papieża Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, w przyszłą niedzielę zapraszamy na film o misjach o godz. 16.30 w sali parafialnej.

 14. Spotkanie scholi młodzieżowej i chętnych do scholi w przyszłą niedzielę o godz. 17.15 w świetlicy.

 15. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie we wtorek i w czwartek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 16. Chętni na wyjazd na Akatyst do Paradyża w dniu 12.10. mogą zgłaszać się do Ks. Grzegorza w parafii przy ul. Żeromskiego.

 17. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka „Niedziela” i „Gość Niedzielny” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 18. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 19. Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim Parafianom, gościom i Solenizantom obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi.