Ogłoszenia duszpasterskie - 09.08.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą

 1. Dzisiaj taca przeznaczona jest na potrzeby KUL i ITF.

 2. W tygodniu Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź przed Mszami.

 3. 14.08. (piątek) w wigilię uroczystości Wniebowzięcia NMP, w związku z 100. rocznicą zwycięskiej „Bitwy warszawskiej” w kościołach naszej diecezji odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny. Adorację Najśw. Sakramentu rozpoczniemy po Mszy św. wieczornej i zakończymy Apelem o godz. 21.00.

 4. W sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszej parafii tak jak w niedziele. Proszę zwrócić uwagę, że sobotnia Msza św. wieczorna nie będzie Mszą św. z niedzieli, a z uroczystości Wniebowzięcia. Tego dnia po Mszach błogosławieństwo ziół i kwiatów. Taca będzie przeznaczona na potrzeby diecezjalne.

 5. 15.08 uroczystości dożynkowe w Rokitnie rozpoczną się Mszą św. o godz. 12.00.

 6. Także w uroczystość Wniebowzięcia NMP Bp Diecezjalny w czasie Mszy św. o godz. 17.00 ustanowi w Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich.

 7. W przyszłą niedzielę imieniny Bpa Seniora Stefana Regmunta. Pamiętamy o Solenizancie w naszych modlitwach.

 8. Zainteresowani pielgrzymką autokarową do Częstochowy w dniach 11-12 sierpnia mogą jeszcze zapisywać się w parafii katedralnej. Koszt przejazdu z noclegiem to 120,- od osoby.

 9. Kancelaria parafialna tym tygodniu czynna będzie wyjątkowo tylko we wtorek w godz. 16.00-17.00.

 10. W zakrystii są do nabycia aktualne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.

 11. Zachęcamy wszystkich do prywatnej modlitwy w intencji chorych i opiekujących się chorymi, za siebie nawzajem, a miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych.

 12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przekazywane na bankowe konto parafialne, na potrzeby naszego WSD i do skarbony św. Antoniego.

 13. Wszystkim życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Niepokalanej Maryi, naszej Patronki.