Ogłoszenia duszpasterskie - 24.06.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą

 1. Dziś uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Przy wyjściu z kościoła odbywa się kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony jest na biwak i wakacyjny wypoczynek dzieci z naszej świetlicy.

 2. W tygodniu w naszym kościele w dni powszednie Msze św. o godz. 6.30 i 18.00, nabożeństwa czerwcowe pół godziny przed Mszą wieczorną, a spowiedź przed mszami.

 3. W piątek przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca przeznaczona jest, jak co roku, dla Watykanu. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu i przez cały okres wakacyjny czynna będzie we wtorek godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 5. W przyszłą niedzielę rocznica pożaru wieży Gorzowskiej Katedry. Msza św. za ofiarodawców i wszystkich troszczących się o odbudowę katedry w niedzielę 1.07. o godz. 10.30 w kaplicy katedralnej, zaś o 20.00 przy katedrze modlitwy o Boże Błogosławieństwo w dziele odbudowy.

 6. Otwarcie wystawy „Archeologia niebiańska – wyniki prac archeologicznych na wieży kościoła katedralnego” nastąpi w Muzeum przy ul. Warszawskiej w piątek 29.06. o godz. 11.00.

 7. W związku z rozpoczętym okresem wakacyjnym przypominamy o obowiązku coniedzielnej Mszy św. i godnym stroju przychodząc do kościoła i zwiedzając zabytkowe świątynie.

 8. Z-G WSD przyjmuje kandydatów do kapłaństwa. Sprawy powołań do stanu kapłańskiego i zakonnego polecamy szczególnie naszej codziennej modlitwie.

 9. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę odbędzie się w dniach 7-8 lipca. Informacje na plakacie oraz w Biurze Radia Maryja przy Białym Kościele.

 10. Przypominamy i prosimy o nabywanie cegiełek na odbudowę wieży katedralnej.

 11. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

 12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 13. Wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy siły, Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej.