Ogłoszenia duszpasterskie - 25.03.

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Palmową

 1. Niedzielą dzisiejszą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na Mszach poświęcenie palm. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas w cenie 15,-. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.30, a ofiary składane na tacę są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

 2. Dziś koncert pt. „Muzyka i sacrum” w kościele Pierwszych Męczenników o godz. 19.00.

 3. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę Msze św. o godz. 6.30 i 18.00, nabożeństwa wg zwykłego planu. Spowiedź przed Mszami.

 4. Chętnych do pomocy w dekoracji Ciemnicy i Bożego Grobu zapraszamy w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

 5. Kancelaria w tym tygodniu czynna będzie tylko we wtorek w godz. 16.00-17.00.

 6. W Wielki Czwartek rano nie ma Mszy św., jedynie o godz. 10.00 rozpocznie się pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Msza św. Krzyżma z poświęceniem olejów i odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich. W tym roku wyjątkowo zapraszamy do modlitwy nie w katedrze, a w kościele Pierwszych Męczenników Polski.

 7. TRIDUUM PASCHALNE rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po której nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Okazja do spowiedzi od godz. 21.00.

 8. Wielki Piątek jest pamiątką męki i śmierci Pana Jezusa. Początek adoracji Najśw. Sakramentu w Ciemnicy o godz. 8.00. Tego dnia nie odprawiana jest Msza św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i początek nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, zaś nabożeństwo wielkopiątkowe rozpoczniemy o godz. 18.00, po którym nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja do północy. Okazja do spowiedzi w Wielki Piątek w godz. 22.00-24.00. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

 9. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja. Odwiedziny chorych w domach od godz. 7.30. Droga Krzyżowa ulicami miasta rozpocznie się przy katedrze o godz. 20.00.

 10. W Wielką Sobotę początek adoracji Najśw. Sakramentu w Bożym Grobie o godz. 8.00. Obrzęd poświęcenia pokarmów o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00. Ofiary składane przy poświęceniu pokarmów przeznaczone będą na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Liturgia Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 19.00 od poświęcenia ognia i zapalenia paschału. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

 11. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. rezurekcyjna z procesją o godz. 6.00. Następne Msze, oprócz Mszy o godz. 7.30, wg niedzielnego rozkładu. Już dziś prosimy o przygotowanie baldachimu, chorągwi i sztandarów.

 12. W poniedziałek wielkanocny Msze św. wg niedzielnego rozkładu, a taca będzie przeznaczona na potrzeby KUL i Wydziału Teologicznego US.

 13. Do skarbon przy wejściu do kościoła można jeszcze składać swoją ofiarę jako jałmużnę postną.

 14. Caritas dziękuje za wszystkie ofiarowane dary dla najbardziej potrzebujących.

 15. Przypominamy i prosimy o nabywanie cegiełek na odbudowę wieży katedralnej.

 16. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 17. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 18. Na najbliższe dni Wielkiego Tygodnia życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom siły, obfitego Bożego Błogosławieństwa i opieki naszej Patronki, Maryi Niepokalanej.