Ogłoszenia duszpasterskie - 28.03.

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Palmową

 1. Niedziela dzisiejsza, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień, upamiętnia wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, którego dokonał na kilka dni przed swoją męką i śmiercią. Na Mszach święcimy palmy.

 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 17.45. Ofiary składane na tacę w czasie Gorzkich Żali przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu.

 3. Dziś po Mszach św. przy bocznym wejściu do kościoła można kupić palmy i ozdoby wielkanocne wykonane przez dzieci i wolontariuszy naszej świetlicy.

 4. Od wczoraj obowiązują zwiększone obostrzenia sanitarne, dlatego w naszym kościele może jednocześnie przebywać 15 osób i bardzo prosimy o przestrzeganie tego limitu. Pierwszeństwo uczestniczenia we Mszy św. mają ci, którzy zamówili intencję na dany dzień.

 5. Ks. Biskup podtrzymał do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Zachęcamy, by uczestniczyć we Mszy św. transmitowanej w telewizji.

 6. W tygodniu Msze św. w naszym kościele od poniedziałku do środy o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź przed Mszami.

 7. W środę po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.

 8. TRIDUUM PASCHALNE rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy do godz. 22.00.

 9. W Wielki Piątek adoracja w ciemnicy od godz. 8.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpocznie się o godz. 18.00. Po zakończonym nabożeństwie całonocna adoracja Najśw. Sakramentu w Bożym Grobie. Okazja do spowiedzi w wielki piątek w godz. 20.00-22.00.

 10. W wielki piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja.

 11. Odwiedziny chorych w domach w wielki piątek od godz. 7.30. Proszę zgłaszać w zakrystii chorych, których ksiądz ma odwiedzić z Komunią św., zaznaczając czy chory chce się też wyspowiadać.

 12. W Wielką Sobotę trwać będzie adoracja w Bożym Grobie. O godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 19.00 rozpocznie się Liturgia wigilii paschalnej.

 13. Poświęcenie pokarmów zostało, decyzją Ks. Biskupa, odwołane. Modlitwę błogosławieństwa pokarmów należy odmówić w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst jest umieszczony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

 14. Obrzęd poświęcenia pokarmów przez Biskupa Diecezjalnego będzie transmitowany przez TVP Gorzów z katedry gorzowskiej w wielką sobotę o godz. 11.00.

 15. Transmisja z liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty z katedry gorzowskiej na antenie TVP Gorzów odbywać się będzie o godz. 19.00.

 16. W niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w naszym kościele wg niedzielnego rozkładu. Ze względu na obowiązujący limit osób w kościele, Komunia św. dla wszystkich korzystających z transmisji w środkach społecznego przekazu będzie udzielana o godz. 10.00, 11.30 i 13.00.

 17. Transmisja Mszy św. świątecznych na antenie TVP Gorzów o godz. 10.30.

 18. Jałmużnę postną można jeszcze składać do skarbon przy wejściu do kościoła.

 19. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest tylko we wtorek w godz. 16.00-17.00.

 20. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 21. W zakrystii można zaopatrywać się w świece-paschaliki, wielkanocne dzieło Caritas, w cenie 15,-.

 22. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, przekazywane na bankowe konto parafialne, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 23. Wszystkim Parafianom, gościom i Solenizantom życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi Niepokalanej, naszej Patronki.