Ogłoszenia duszpasterskie - 16.12.

Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu

 1. Dziś III niedziela adwentu, niedziela radości, dzień solidarności z kapłanami seniorami naszej diecezji. Taca jest przeznaczona na utrzymanie domu dla księży emerytów.

 2. Po Mszach przy wyjściu z kościoła kiermasz ozdób świątecznych prowadzony przez dzieci z nasze świetlicy. Pieniądze zebrane w czasie kiermaszu będą przeznaczone dla dzieci na czas ferii zimowych. Jednocześnie z radością informujemy, że dzieci z naszej świetlicy po raz kolejny zajęły I miejsce w konkursie kolęd.

 3. W tygodniu zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przynosiły ze sobą lampiony. Nabożeństwa wg zwykłego planu; msze św. poranne o godz. 6.30, spowiedź przed Mszami.

 4. Odwiedziny chorych w domach w najbliższą sobotę od godz. 7.30.

 5. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w sobotę w sali parafialnej o godz. 11.00.

 6. Kancelaria parafialna czynna będzie tylko we wtorek i czwartek w godz. 16.00-17.00, w sobotę czynna nie będzie.

 7. Przyszła niedziela – czwarta adwentu. Na Mszy św. o godz. 12.00 zostanie nam przekazane przez harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju.

 8. W opłatki można zaopatrywać się w zakrystii. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na ubezpieczenie kościoła i budynków kościelnych.

 9. Bezpłatne porady prawne w naszej parafii można uzyskać w każdą I i III środę miesiąca po Mszy św. wieczornej w sali parafialnej.

 10. Parafialny Zespół Caritas prosi o zbiórkę żywności. Dary te można składać do kosza w kościele. Jednocześnie informujemy, że w naszym oddziale Caritas nie przyjmujemy odzieży. Odzież można przekazywać bezpośrednio do magazynu przy ul. Towarowej.

 11. Można zaopatrywać się w świece adwentowe małe w cenie 6,-.

 12. Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na Adwentowy Dzień Skupienia dla nauczycieli i pracowników oświaty, który odbędzie się w czwartek, 20.12. w Domu Biskupim Przy ul. 30 stycznia 1.

 13. Przypominamy i prosimy o nabywanie cegiełek na odbudowę wieży katedralnej.

 14. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. Do nabycia też są kalendarze nasze diecezjalne.

 15. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 16. Na najbliższy czas życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom siły i obfitego Bożego Błogosławieństwa.