Ogłoszenia duszpasterskie - 15.12.

Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu

 1. Dziś trzecia niedziela adwentu, Gaudete - niedziela Radości, dzień solidarności z kapłanami seniorami naszej diecezji. Taca przeznaczona jest na utrzymanie Domu dla Księży Emerytów.

 2. Przy kościele odbywa się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci i wolontariuszy naszej świetlicy. Uzyskane w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na organizację ferii dla dzieci.

 3. Kurs przedmałżeński rozpocznie się dziś Mszą św. o godz. 18.00 w kościele Pierwszych Męczenników Polski.

 4. W tygodniu Msze św. o godz. 6.30 i 18.00, spowiedź przed Mszami. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przynosiły za sobą lampiony.

 5. Przedświąteczne odwiedziny chorych w domach rozpoczną się w sobotę o godz. 7.30.

 6. Spotkanie opłatkowe dla wszystkich ministrantów, lektorów i ministrantów seniorów w sobotę o godz. 11.00 w sali parafialnej.

 7. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i w czwartek w godz. 16.00-17.00 w sobotę czynna nie będzie.

 8. W miniony poniedziałek przeżywaliśmy wizytację biskupią w połączeniu z uroczystością odpustową naszej parafii. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przeżywanie tego czasu.

 9. Z radością informujemy, że we wczorajszych zawodach ministranckich w piłkę nożną, wśród dekanatu, czyli 10 okolicznych parafii, nasi ministranci zajęli I miejsce w kategorii młodzików i I Miejsce w kategorii junior starszy.

 10. Do kosza przy ołtarzu można składać dary żywnościowe i odzież dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

 11. Przy wyjściu można zaopatrywać się w świece wigilijne: małe po 6,-.

 12. W zakrystii można zaopatrywać się w opłatki. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na ubezpieczenie kościoła i budynków parafialnych. Do opłatków dołączony jest plan kolędy, który jednak zawsze należy konfrontować z aktualnymi ogłoszeniami.

 13. Informujemy, że odwiedziny kolędowe w naszej parafii rozpoczną się w po świętach w piątek, 27.12. Jednocześnie prosimy, by rodziny, które zmieniły adres, bądź przeprowadziły się na teren naszej parafii, zgłosiły ten fakt w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 14. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 6,-, a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 15. W zakrystii można zaopatrywać się także w kalendarze nasze diecezjalne na przyszły rok w cenie 5,- i 2,-.

 16. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 17. Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim Parafianom, gościom i Solenizantom obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi.