Ogłoszenia duszpasterskie - 09.12.

Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu

 1. Dziś dzień pomocy modlitewnej i materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach zbiórka do puszek na ten cel. Na Mszy o godz. 13.30 poświęcenie medalików dzieciom z klasy III.

 2. W adwencie zapraszamy na Msze św. roratnie, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przynosiły ze sobą lampiony. Nabożeństwa wg zwykłego planu; msze św. poranne o godz. 6.30, spowiedź przed Mszami.

 3. Spotkanie członków grupy św. O. Pio w poniedziałek po mszy św. wieczornej w sali parafialnej.

 4. W kościele Najśw. Zbawiciela Msza św. z poświęceniem dzwonu do nowego kościoła w środę o godz. 18.30.

 5. W czwartek 13. grudnia, rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Msza św. w intencji Ojczyzny w Białym Kościele o godz. 18.00.

 6. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek i czwartek w godz. 16.00-17.00, w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 7. Przyszła niedziela – trzecia adwentu. To dzień solidarności z kapłanami seniorami naszej diecezji. Taca będzie przeznaczona na utrzymanie Domu dla Księży Emerytów.

 8. Kiermasz ozdób świątecznych prowadzony przez dzieci z naszej świetlicy odbędzie się w przyszłą niedzielę po mszach przy wyjściu z kościoła. Pieniądze zebrane w czasie kiermaszu przeznaczone będą dla dzieci na czas ferii zimowych.

 9. W opłatki można zaopatrywać się w zakrystii. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na ubezpieczenie kościoła i budynków kościelnych.

 10. Katechezy przed chrztem odbywają się w II i III sobotę miesiąca w sali parafialnej o godz. 17.00.

 11. Bezpłatne porady prawne w naszej parafii można uzyskać w każdą I i III środę miesiąca po Mszy św. wieczornej w sali parafialnej.

 12. Parafialny Zespół Caritas prosi o zbiórkę żywności. Dary te można składać do kosza w kościele. Jednocześnie informujemy, że w naszym oddziale Caritas nie przyjmujemy odzieży. Odzież można przekazywać bezpośrednio do magazynu przy ul. Towarowej.

 13. Można zaopatrywać się w świece adwentowe: małe w cenie 6,- a duże – 13,-.

 14. Przypominamy i prosimy o nabywanie cegiełek na odbudowę wieży katedralnej.

 15. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. Do nabycia też są kalendarze nasze diecezjalne.

 16. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 17. Na najbliższy czas życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom siły i obfitego Bożego Błogosławieństwa.