Ogłoszenia duszpasterskie - 18.02.

Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

1. Dziś gościmy w naszej parafii Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. W czasie Mszy św., przed błogosławieństwem dzielić się będą świadectwem nawrócenia i doświadczenia Maryi w swoim życiu, zaś po Mszy będzie można nabyć Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP wraz z relikwiami św. Maksymiliana i polskich męczenników z Peru. Cena zestawu 10,-.
2. Od dziś, przez kolejne niedziele wielkiego postu nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.30; ofiary składane w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
3. W tygodniu Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Nabożeństwa wg zwykłego planu. Okazja do spowiedzi przed Mszami.
4. Spotkanie dla członków Akcji Katolickiej i zainteresowanych w środę na Mszy o godz. 18.00. Po Mszy w salce parafialnej m.in. prelekcja „Encyklika Humanae Vitae i jej odzwierciedlenie w duchowości Jana Pawła II i Lecha Wałęsy”.
5. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.
6. Odpowiadając na apel Papieża Franciszka, Kościół w Polsce włącza się w inicjatywę, by najbliższy piątek, 23.02. był dniem modlitwy       i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga             i Południowym Sudanie.
7. W przyszłą niedzielę, zbiórka do puszek na misyjne cele „Ad Gentes”.
8. Informujemy, że rekolekcje w naszej parafii zostały zaplanowane od IV niedzieli wielkiego postu.
9. Można składać swój podpis na listach popierających otwarcie cmentarza przy ul. Warszawskiej dla celów bieżących pochówków. Listy wyłożone są przy wyjściu pod chórem.
10. Kancelaria parafialna  czynna jest we wtorek i czwartek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00 – 11.00.
11. Parafia św. Józefa przy ul. Brackiej zaprasza rodziców, którzy doświadczyli straty dziecka poczętego na spotkania grupy wsparcia. Pierwsze spotkanie w niedzielę za tydzień o godz. 15.30 w salce parafialnej.
12. Nauka wyplatania różańca jako zadośćuczynienia za grzechy własne i modlitwę w intencji Gorzowa w każdy ostatni czwartek miesiąca o godz. 17.00 w „Przystani nad Wartą” przy ul. Śląskiej 7a.
13. Bezpłatną pomoc w rozliczeniu zeznań PIT można otrzymać od 20 lutego przy ul. Śląskiej 7a.
14. Przypominamy i prosimy o nabywanie cegiełek na odbudowę wieży katedralnej.       
15. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.
16. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.
17. Na najbliższe dni wielkiego postu  życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom siły, obfitego Bożego Błogosławieństwa, dobrego przeżycia pokutnego okresu i opieki naszej Patronki, Maryi Niepokalanej.