Ogłoszenia duszpasterskie - 02.04.

Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj po Mszach św. przy wyjściu z kościoła odbywa się kiermasz palm i ozdób wielkanocnych przygotowanych przez dzieci ze świetlicy działającej przy parafii. Także przy wyjściu można nabywać świecę na stół wielkanocny, to tegoroczne dzieło wielkanocne Caritas. Organizatorzy proszą o złożenie ofiary w wysokości 15,-, z których większa część będzie przeznaczona na pomoc poszkodowanym rodzinom w Syrii. Świece te będą też do nabycia w przyszłym tygodniu.
 2. W tygodniu Msze św. o godz. 6.30 i 18.00, także nabożeństwa wg zwykłego planu.
 3. W środę na Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla sympatyków i członków Akcji Katolickiej.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci w piątek o godz. 16.30 zakończone udzieleniem Komunii św., zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30 i bezpośrednio po niej Msza św. wieczorna.
 6. W piątek w Rokitnie o godz. 16.00 nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej. Zapisy na wyjazd w Centrum Charytatywnym przy ul. Słonecznej 63.
 7. W piątek w katedrze o godz. 20.00 Msza św. na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Jeszcze można zapisywać swój udział przez internet.
 8. Spotkanie dla młodzieży w ramach ŚDM w sobotę rozpocznie się o godz. 17.00 w kościele św. Maksymiliana.
 9. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.30. Ofiary zbierane w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 10. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Tak jak dziś, odbywać się będzie kiermasz wielkanocny palm i ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci działającej przy Parafii świetlicy.
 11. Kancelaria czynna będzie tylko w czwartek godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00. We wtorek, ze względu na rekolekcje czynna nie będzie.
 12. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. Niech lektura czasopism katolickich pomoże nam w jak najlepszym przeżywaniu tajemnic męki i zmartwychwstania Chrystusa.
 13. W okresie Wielkiego Postu do skarbon przy wejściu do kościoła można składać swoje osobiste ofiary, jako jałmużnę postną.
 14. Do kosza przy ołtarzu można składać dary żywnościowe i odzież dla najbardziej potrzebujących naszych parafian.
 15. Zarząd Stowarzyszenia „Dzieci Wojny”organizuje w dniach 7-8.05. wyjazd do Warszawy celem wzięcia udziału w debacie sejmowej nt. Polskich dzieci poszkodowanych przez II wojnę światową. Koszt wyjazdu 100,-. Zapisy i wszelkie informacje u p. Stanisława Samociaka. Plakat wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
 16. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.
 17. Na najbliższe dni życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom siły i obfitego Bożego Błogosławieństwa.