Ogłoszenia duszpasterskie - 26.11.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXIV Niedzielę Zwykłą

 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, uroczystość Chrystusa Króla, patronalne święto naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Z tej okazji w naszej parafii posługuje dziś kleryk Seweryn, pochodzący ze Słońska; a taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszego WSD. Spotkanie dla ministrantów i lektorów z klerykiem naszego Seminarium dziś o godz. 16.00.

 2. Msze św. w tygodniu o godz. 6.30 i 18.00; zaś nabożeństwa i czwartkowa adoracja Najśw. Sakramentu wg zwykłego planu.

 3. Spotkanie z członkami Akcji Katolickiej we wtorek na Mszy o godz. 18.00 i później spotkanie w sali katechetycznej.

 4. W czwartek przypada święto św. Andrzeja Apostoła.

 5. W piątek, I piątek miesiąca grudnia po Mszy św. nabożeństwo a po nim całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową po nabożeństwie, o godz. 21.00, o północy i o godz. 5.30.

 6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (grupa domowa z animatorem p. Stanisławem) w salce parafialnej w piątek o godz. 18.30.

 7. Odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 7.30.

 8. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 12.00.

 9. Nabożeństwo ze zmianą tajemnic różańcowych w sobotę o godz. 17.00, zaś spotkanie dla członkiń Żywego Różańca po Mszy wieczornej w sali katechetycznej.

 10. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek w godz. 16.00-17.00; w sobotę w godz. 10.00 – 11.00.

 11. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą adwentu i pierwszą w nowym roku liturgicznym; w naszej parafii rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, poczynając już od wieczornej Mszy św. w sobotę.

 12. Przypominamy i prosimy o nabywanie cegiełek na odbudowę wieży katedralnej.

 13. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Do nabycia też są kalendarze nasze diecezjalne w cenie 2,- i 5,-.

 14. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby wykonanych prac w kościele i na plebanii, a także na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 15. Na najbliższy czas życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom siły i obfitego Bożego Błogosławieństwa.