Ogłoszenia duszpasterskie - 15.10.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą

 1. Dzisiaj po Mszach zbiórka na Fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziś też rozpoczyna się kurs przedmałżeński w kościele św. Maksymiliana o godz. 18.00.

 2. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek przypada – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, rocznica wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II, we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę – święto św. Łukasza Ewangelisty, dzień modlitw w intencji pracowników służby zdrowia, w piątek – św. Jana Kantego, w sobotę – Bł. Jakuba Strzemię.

 3. Msze w tygodniu o godz. 6.30 i 18.00.

 4. Wykład prof. Andrzeja Sulikowskiego „W imię przyszłości kultury – wychowanie, bezpieczeństwo, pokój” oparty na słowach św. Jana Pawła II z inicjatywy POAK w poniedziałek w WiMBP w sali 102 o godz. 17.00.

 5. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w kościele Podwyższenia św. Krzyża w poniedziałek o godz. 18.00.

 6. Spotkania z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii w sali parafialnej wg następującego planu: grupa I (rodzice dzieci z klas III „a” i „c” szkoły nr 15) – środa godz. 17.00; grupa II (rodzice dzieci z klas III „d”, „e”, „g” szk. Nr 15) – środa – godz. 18.45; grupa IV (rodzice dzieci ze szk. Nr 1) – czwartek – godz. 18.45. Grupa III spotkanie będzie w następnym tygodniu.

 7. W czwartek przypada 19 rocznica męczeńskiej śmierci Bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 8. Koncert na rzecz odbudowy katedry odbędzie się w sobotę, 21.10 o godz. 19.00 w kościele św. Maksymiliana.

 9. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, zaś w niedziele o godz. 18.00; dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.30.

 10. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.00.

 11. W przyszłą niedzielę przypada niedziela misyjna. Taca będzie przeznaczona na potrzeby misyjne, zaś po Mszach – zgodnie z prośba Biskupa Diecezjalnego – zbiórka na pomoc ofiarom w Meksyku.

 12. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i czwartki w godz. 16.00-17.00 i w soboty w godz. 10.00-11.00.

 13. Przypominamy i prosimy o nabywanie cegiełek na odbudowę wieży katedralnej.

 14. Modlitwa wypominkowa za zmarłych odbywać się będzie, jak przed rokiem, przez trzy kolejne tygodnie listopada a szczegółowe daty modlitwy za naszych zmarłych wydrukowane są na kartkach, które proszę zabierać ze sobą i wypełnione przynosić do zakrystii.

 15. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Do nabycia też są kalendarze nasze diecezjalne w cenie 2,- i 5,-, w ten sposób wspieramy też materialne dzieła prowadzone w naszej diecezji.

 16. OSTRZEŻENIE przed oszustami. W ostatnim czasie domy, szczególnie osób starszych, odwiedzają osoby, które próbują sprzedawać różne przedmioty, np. kołdry, garnki, itp. podając się, że wysłał ich Ks. Proboszcz. Proszę pamiętać, że nikogo z Parafii księża nie wysyłają z takim zadaniem i każde takie oszustwo należy zgłosić na Policję.

 17. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby wykonanych prac w kościele i na plebanii, a także na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 18. Na najbliższy czas życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom siły i obfitego Bożego Błogosławieństwa.

św. ojciec pio
synod diecezji synod diecezji