Ogłoszenia duszpasterskie - 14.10.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą

 1. Dziś Dzień Papieski obchodzony pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Po Mszach zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia.

 2. W związku z Dniem Papieskim i 40. rocznicą wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, którą przeżywać będziemy w najbliższy wtorek, zapraszamy dziś na film o św. Janie Pawle II do sali parafialnej o godz. 16.30. Film skończy się przed nabożeństwem różańcowym.

 3. Dziś przypada Dzień Edukacji Narodowej. Msza św. w intencji nauczycieli i pracowników szkolnictwa w kaplicy katedralnej o godz. 18.00.

 4. W dni powszednie w naszym kościele Msze św. o godz. 6.30 i 18.00, spowiedź przed mszami.

 5. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00. Różaniec dla dzieci z obrzędem Komunii św. we wtorki i czwartki o godz. 16.30.

 6. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii w środę na Mszy św. o godz. 18.00.

 7. W czwartek święto św. Łukasza, patrona pracowników służby zdrowia. Pamiętamy o nich w naszych modlitwach.

 8. W piątek rocznica męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

 9. Spotkanie dla wszystkich ministrantów, a także dla wszystkich chętnych do służby ministranckiej w sobotę o godz. 11.00 w sali parafialnej.

 10. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 11. W przyszłą niedzielę przypada niedziela misyjna. Taca będzie przeznaczona na cele misyjne Kościoła.

 12. Od dziś można zabierać kartki na wypominki, które w tym roku będziemy omadlać od 2.11. do 24.11., od poniedziałku do soboty. Za wypisanych zmarłych będziemy modlili się trzykrotnie w terminach, które zostały wydrukowane na poszczególnych kartkach.

 13. OO. Oblaci z parafii św. Józefa zapraszają na rekolekcje „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie” - 33 dni przygotowania przed aktem całkowitego oddania się w niewolę Maryi w dniach 4.11.-8.12. Zapisy w parafii przy ul. Brackiej.

 14. Przypominamy i prosimy o nabywanie cegiełek na odbudowę wieży katedralnej.

 15. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Można też nabywać kalendarze diecezjalne na przyszły rok w cenie 2,- i 5,-.

 16. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 17. Wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy siły, Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej.