Ogłoszenia duszpasterskie - 06.10.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

 1. Z racji ogłoszonego przez papieża Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, zapraszamy dzisiaj na film o misjach o godz. 16.30 w sali parafialnej.

 2. Spotkanie scholi młodzieżowej i chętnych do scholi dzisiaj o godz. 17.15 w świetlicy.

 3. W tygodniu Msze św. o godz. 6.30 i 18.00, spowiedź przed Mszami.

 4. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 18.00. Różaniec dla dzieci z obrzędem Komunii św. we wtorki i czwartki o godz. 16.30.

 5. Jutro przypada święto MB Różańcowej. Odpust w parafii w Kłodawie rozpocznie się o godz. 19.00 pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego. W ten sposób rozpoczniemy wizytację biskupią w całym naszym dekanacie. Już dziś informujemy, że wizytacja w naszej parafii została zaplanowana przez Ks. Biskupa na 9.12, tj. liturgiczną uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki naszej parafii.

 6. W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi zabrał głos abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Napisał między innymi, że "z moralnego punktu widzenia miłość Ojczyzny i odpowiedzialność za dobro wspólne wymagają od wszystkich korzystania z prawa wyborczego. [...] W zakresie porządku spraw doczesnych – także między katolikami mogą istnieć uprawnione różnice poglądów. Pluralizm nie może jednak oznaczać moralnego relatywizmu. [...] Jak to wielokrotnie przypominali papieże, m.in. św. Jan Paweł II, a ostatnio Papież Franciszek, katolicy powinni popierać programy broniące prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarantujące prawną definicję małżeństwa jako trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety, promujące politykę rodzinną, wspierające dzietność, gwarantujące prawo rodziców do wychowania własnego potomstwa zgodnie z wyznawaną wiarą i moralnymi przekonaniami. W związku z tym katolicy nie mogą wspierać programów, które promują aborcję, starają się przedefiniować instytucję małżeństwa, usiłują ograniczyć prawa rodziców w zakresie odpowiedzialności za wychowanie ich dzieci, propagują demoralizację dzieci i młodzieży. Nie mogą się decydować na wybór kandydata, który wyraża poglądy budzące zastrzeżenia z punktu widzenia moralnego oraz ryzykowne z punktu widzenia politycznego. [...] Zachęcam każdego do udziału w modlitwie o owocny przebieg głosowania".

 7. Zgodnie z zachętą Przewodniczącego KEP, zapraszamy na modlitwę w intencji Ojczyzny, którą rozpoczniemy różańcem, a po nim Msza św. wieczorna. Przypominamy też, że w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 10.30 odprawiana jest w naszym kościele Msza św. w intencji Ojczyzny.

 8. Spotkanie dla wszystkich ministrantów, oraz tych którzy chcieliby zostać ministrantami w sobotę o godz. 11.00 w sali parafialnej.

 9. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z grupy starszej w sobotę o godz. 12.00 w sali parafialnej.

 10. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę w sali parafialnej o godz. 17.00.

 11. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i w czwartek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 12. Przyszła niedziela będzie Dniem Papieskim. Po Mszach zbiórka do puszek na fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.

 13. W związku z Dniem Papieskim w przyszłą niedzielę zapraszamy na film o Janie Pawle II do sali parafialnej na godz. 16.30.

 14. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 w kościele św. Maksymiliana przy ul. Czereśniowej.

 15. Parafia św. Maksymiliana zaprasza na pielgrzymki do Meksyku i Ziemi świętej. Dokładne ogłoszenia na plakatach i w tamtejszej parafii.

 16. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka „Niedziela” i „Gość Niedzielny” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 17. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 18. Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim Parafianom, gościom i Solenizantom obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi.