Ogłoszenia duszpasterskie - 08.10.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

 1. Dzisiaj niedziela papieska. Staraniem członków Akcji Katolickiej możemy oglądać w naszym kościele wystawę zdjęć z Janem Pawłem II. Dziś na Mszach kazania głosi ksiądz ze zgromadzenia OO. Oblatów, a po Mszach przy wyjściu z kościoła możemy nabyć kalendarze misyjne i wesprzeć materialnie dzieła misyjne prowadzone przez OO. Oblatów.

 2. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek przypada – wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka, w piątek – Bł. Honorata Koźmińskiego, w sobotę – Dzień Edukacji Narodowej, pamiętamy w modlitwie o naszych nauczycielach i wychowawcach.

 3. Msze św. w tygodniu o godz. 6.30 i 18.00.

 4. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, zaś w niedziele o godz. 18.00; dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.30.

 5. W sobotę o godz. 12. 30 spotkanie młodzieży z klas II gimnazjalnych i klas siódmych przygotowującej się do bierzmowania w salce katechetycznej.

 6. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.00.

 7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 8. W parafii św. Maksymiliana przy ulicy Czereśniowej od przeszłej niedzieli rozpocznie się kurs przedmałżeński Mszą św. o godz. 18.00.

 9. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i czwartki w godz. 16.00-17.00 i w soboty w godz. 10.00-11.00.

 10. Przypominamy i prosimy o nabywanie cegiełek na odbudowę wieży katedralnej. Cegiełki można nabywać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

 11. Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na Mszę św. z okazji Dnia Edukacji Narodowej w sobotę 14.10, o godz. 18.00 do kaplicy katedralnej.

 12. Stowarzyszenie św. Eugeniusza de Mazenoda informuje, że pochówek dzieci poczętych, a nienarodzonych odbędzie się 14 października o godz. 15.00 Mszą św. w kaplicy Gorzowskiego Domu Pogrzebowego – Mazurek.

 13. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Do tego numeru „Niedzieli dołączony jest Kieszonkowy mini Informator o Nowennie Pompejańskiej. Do nabycia też są kalendarze nasze diecezjalne w cenie 2,- i 5,-, w ten sposób wspieramy też materialne dzieła prowadzone w naszej diecezji.

 14. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby wykonanych prac w kościele i na plebanii, a także na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 15. Na najbliższy czas życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom siły i obfitego Bożego Błogosławieństwa.

św. ojciec pio
synod diecezji synod diecezji