Ogłoszenia duszpasterskie - 01.10.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą

 1. Dzisiaj I niedziela października, rozpoczynamy modlitwę różańcową. Nabożeństwa w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 18.00, zaś dla dzieci we wtorek i czwartek z Komunią św. o godz. 16.30.

 2. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek przypada – wspomnienie św. Aniołów Stróżów, w środę – św. Franciszka z Asyżu, w czwartek – św. Faustyny Kowalskiej, w sobotę – MB Różańcowej.

 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwo ze zmianą tajemnic różańcowych w sobotę o godz. 17.00.

 4. Msze św. w tygodniu o godz. 6.30 i 18.00.

 5. Spotkanie dla młodzieży pragnącej rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania z klasy VII podstawowej i II gimnazjalnej na Mszy św. w piątek o godz. 18.00. Na te spotkanie proszeni są także rodzice tej młodzieży.

 6. Spotkanie dla młodzieży z grupy starszej przygotowującej się do bierzmowania w sobotę o godz. 12.30 w sali parafialnej.

 7. Odwiedziny chorych w domach przez Ks. Daniela w sobotę od godz. 7.30.

 8. W sobotę, 7.10. w Rokitnie odbywać się będą diecezjalne obchody 100 rocznicy Objawień Fatimskich; także w sobotę modlitwa „Różaniec do granic”. Można jeszcze zapisywać się na wyjazd; z naszej parafii pojedziemy do Kostrzyna, wyjazd autokaru sprzed kościoła o godz. 9.00.

 9. Przyszła niedziela, druga października, zgodnie z Listem biskupów będzie niedzielą papieską; jednak w naszym kościele wspomnienie św. Jana Pawła II i zbiórka na Fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odbędzie się w niedzielę 15.10; a za tydzień na Mszach kazania będzie głosił ksiądz ze zgromadzenia OO. Oblatów. Po Mszach będzie można zaopatrzyć się w kalendarz misyjny i złożyć ofiarę na potrzeby misji prowadzonych przez OO. Oblatów.

 10. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i czwartki w godz. 16.00-17.00 i w soboty w godz. 10.00-11.00.

 11. Przypominamy i prosimy o nabywanie cegiełek na odbudowę wieży katedralnej. Cegiełki można nabywać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

 12. Modlitwa różańcowa w obronie życia poczętego a nienarodzonego w najbliższy wtorek przy katedrze o godz. 16.00.

 13. Modlitewne czuwania dla młodzieży pt. „Pan jest z Tobą” w pierwsze środy miesiąca w kaplicy katedralnej o godz. 19.00.

 14. OO Oblaci zapraszają na comiesięczne spotkania „Szkoła Maryi” w każdy I piątek i I sobotę miesiąca.

 15. Także przy parafii św. Józefa „Wspólnota Sychar” zaprasza małżeństwa w każdy I i III czwartek miesiąca na godz. 18.30.

 16. 60-lecie Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych rozpocznie się Msza św. w sobotę 7.10. o godz. 10.00 w kościele NSPJ przy ul. Chodkiewicza.

 17. W najbliższym tygodniu odpust w Białym Kościele ku czci św. Franciszka we wtorek o godz. 18.00, przy ul. Strażackiej ku czci MB Różańcowej w piątek o godz. 18.00, zaś w Kłodawie w niedzielę o godz. 11.00.

 18. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Do nabycia też są kalendarze nasze diecezjalne w cenie 2,- i 5,-, w ten sposób wspieramy też materialne dzieła prowadzone w naszej diecezji.

 19. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby wykonanych prac w kościele i na plebanii, a także na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 20. Na najbliższy czas życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom siły i obfitego Bożego Błogosławieństwa.

św. ojciec pio
synod diecezji synod diecezji