Ogłoszenia duszpasterskie - 24.09.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą

 1. Dzisiaj w naszej diecezji przeżywamy I niedzielę synodalną.

 2. Dziś też po Mszach przy wyjściu z kościoła można jeszcze zaopatrzyć się w cebulki żonkili, składając ofiarę w wysokości 1,50 za sztukę; ofiary te będą przeznaczone na wsparcie Hospicjum św. Kamila.

 3. W tygodniu Msze o 6.30 i 18.00, zaś nabożeństwa wg zwykłego planu.

 4. W tym tygodniu przypada w poniedziałek – wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa, w środę – św. Wincentego a Paulo, w czwartek – św. Wacława, w piątek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę – św. Hieronima.

 5. Spotkanie dla członków i chętnych do współpracy z Akcją Katolicką w środę na Mszy o godz. 18.00, później spotkanie w sali św. Józefa.

 6. W piątek po Mszy św. nabożeństwo synodalne, na które zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić w intencji I Synodu naszej Diecezji.

 7. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek i czwartek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00 – 11.00.

 8. Odwiedziny chorych przez ks. Sebastiana w sobotę od godz. 7.30.

 9. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z grupy starszej w sobotę o godz. 12.30 w salce parafialnej.

 10. Przyszła niedziela, pierwsza października; na Mszach o godz. 12.00 i 13.30 święcimy różańce dzieciom z klasy III.

 11. Przypominamy i prosimy o nabywanie cegiełek na odbudowę wieży katedralnej. Cegiełki można nabywać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

 12. W parafii NMP Królowej Polski przy ul. Żeromskiego rozpocznie się przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób, które ukończyły 21 lat, w formie 10 katechez. Pierwsze nauki w piątek 29.09 i sobotę 30.09. o godz. 19.30 w auli św. Jana Pawła II.

 13. 7.10. odbywać się będzie ogólnopolska akcja pn. „Różaniec do granic”. Z naszej parafii pojedziemy do Kostrzyna. Prosimy o zapisywanie swojego udziału w wyjeździe.

 14. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Do nabycia też są kalendarze nasze diecezjalne w cenie 2,- i 5,-, w ten sposób wspieramy też materialne dzieła prowadzone w naszej diecezji.

 15. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby wykonanych prac w kościele i na plebanii, a także na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 16. Na najbliższy czas życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom siły i obfitego Bożego Błogosławieństwa.

św. ojciec pio
synod diecezji synod diecezji