Ogłoszenia duszpasterskie - 22.10.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą

 1. Dzisiaj niedziela misyjna, taca jest przeznaczona na potrzeby misji, zaś po Mszach zbiórka na potrzeby ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku.

 2. Dziś też w kościele Pierwszych Męczenników o godz. 18.00 Msza św. pod przewodnictwem Bpa Tadeusza Lityńskiego w intencji wszystkich mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego z okazji rocznicy inauguracji Pontyfikatu św. Jana Pawła II.

 3. W tym tygodniu w liturgii w sobotę przypada – święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. To także dzień imienin naszego Biskupa Diecezjalnego. Pamiętamy o naszym Pasterzu w modlitwach.

 4. Msze w tygodniu o godz. 6.30 i 18.00.

 5. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii z klasy III „b” i III „f” SP Nr 15 w środę o godz. 18.45 w sali parafialnej.

 6. Spotkanie z członkami Akcji Katolickiej na Mszy w czwartek o godz. 18.00, później spotkanie w sali parafialnej.

 7. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, zaś w niedziele o godz. 18.00; dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.30.

 8. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.00.

 9. W przyszłą niedzielę – w naszej diecezji II niedziela synodalna.

 10. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i czwartki w godz. 16.00-17.00 i w soboty w godz. 10.00-11.00.

 11. Przypominamy i prosimy o nabywanie cegiełek na odbudowę wieży katedralnej.

 12. Modlitwa wypominkowa za zmarłych odbywać się będzie, jak przed rokiem, przez trzy kolejne tygodnie listopada od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Każda kartka omadlana będzie 3 razy; na kartkach zostały wydrukowane terminy ich odczytania. Wypełnione kartki proszę składać w zakrystii.

 13. Zmiana czasu z letniego na zimowy w przyszłą niedzielę. Zegarki przesuwamy z godz. 3.00 na 2.00.

 14. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Do nabycia też są kalendarze nasze diecezjalne w cenie 2,- i 5,-, w ten sposób wspieramy też materialne dzieła prowadzone w naszej diecezji.

 15. Od dziś do przyszłej niedzieli można składać swój podpis z poparciem dla obywatelskiego projektu ustawy, który ma na celu powstrzymanie zabijania nienarodzonych chorych dzieci. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 lat; potrzebny jest nr PESEL. Listy do podpisu wyłożone są na stoliku pod chórem.

 16. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby wykonanych prac w kościele i na plebanii, a także na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 17. Na najbliższy czas życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom siły i obfitego Bożego Błogosławieństwa.