Ogłoszenia duszpasterskie - 17.09.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą

 1. Dzisiaj przypada Dzień Sybiraka, dzień agresji sowieckiej na Polskę. Pamiętamy o wszystkich poległych na Wschodzie w obronie Ojczyzny.

 2. Dziś też po Mszach zbiórka do puszek na potrzeby KUL i ITF; zaś przy kościele można nabywać cebulki żonkili w cenie 1,50 z przeznaczeniem na wsparcie Hospicjum św. Kamila.

 3. W tygodniu Msze o 6.30 i 18.00, zaś nabożeństwa wg zwykłego planu.

 4. W tym tygodniu przypada w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, w środę – wspomnienie św. męczenników Andrzeja i Towarzyszy, w czwartek – święto św. Mateusza, w sobotę – wspomnienie św. O. Pio.

 5. Przypominamy, że w tym roku szkolnym zapraszamy dzieci na Msze św. niedzielne wg następującego planu: dzieci z SP nr 1 – kl. II, III i IV o raz SP 15 kl. II i IV na godz. 12.00; dzieci z SP nr 15 – kl. III na Mszę św. o godz. 13.30. Starsi uczniowie przychodzą na Mszę św. na dowolną godzinę.

 6. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek i czwartek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00 – 11.00.

 7. Przyszła niedziela będzie pierwszą z tzw. niedziel synodalnych w naszej diecezji. Na Mszach poruszane będą tematy związane z Synodem Diecezjalnym. Więcej informacji na stronie internetowej.

 8. Przypominamy i prosimy o nabywanie cegiełek na odbudowę wieży katedralnej. Cegiełki można nabywać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

 9. We wtorek 19 września br. o godz. 16.00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. odbędzie się konferencja zatytułowana: „Katedra Gorzowska – sercem miasta i diecezji”. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa.

 10. Spotkanie rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Św. w środę o godzinie 18.00.

 11. 7.10. odbywać się będzie ogólnopolska akcja pn. „Różaniec do granic”. Z naszej parafii pojedziemy do Kostrzyna. Prosimy o zapisywanie swojego udziału w wyjeździe.

 12. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci, do którego dołączony jest audiobook „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Do nabycia też są kalendarze nasze diecezjalne w cenie 2,- i 5,-, w ten sposób wspieramy też materialne dzieła prowadzone w naszej diecezji.

 13. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 14. Na najbliższy czas życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom siły i obfitego Bożego Błogosławieństwa.

św. ojciec pio
synod diecezji synod diecezji