Ogłoszenia duszpasterskie - 13.09.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania.

 2. Dziś na Mszach gościmy młodzież wraz z terapeutą z Katolickiego Ośrodka Terapii i Wychowania Młodzieży „Anastasis” w Strychach. Po Mszach będzie możliwość spotkania z naszymi gośćmi oraz wsparcia do puszek przy wyjściu z kościoła. Młodzież przygotowała także własne rękodzieła, które można nabyć.

 3. Przypominamy, że na niedzielne Msze św. dla dzieci zapraszamy na godz. 12.00 – dzieci starsze i młodsze ze Szkoły nr 1, 14 i 15; zaś na godz. 13.30 – dzieci z klas III Szkoły nr 1 i 15, które przygotowują się do I Komunii.

 4. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszym kościele dziś po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Uczestników obowiązuje zachowanie przepisów sanitarnych.

 5. W tygodniu Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź przed Mszami. Nabożeństwa wg zwykłego planu.

 6. W poniedziałek przypada święto Podwyższenia Krzyża św.

 7. w czwartek, 17.09. rocznica agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka. Msza św. na cmentarzu przy ul. Żwirowej o godz. 11.00.

 8. W piątek – święto św. S. Stanisława Kostki, Patrona Dzieci i Młodzieży Polski.

 9. W sobotę pielgrzymka mężczyzn do Międzyrzecza. Istnieje możliwość wyjazdu autokarowego; zainteresowani proszę kontaktować się z Ks. Sebastianem z par. św. Wojciecha (tel. 781993173).

 10. Spotkanie dla lektorów, ministrantów i tych, którzy chcą się zapisać na ministranturę w sobotę w sali parafialnej o godz. 11.00.

 11. W przyszłą niedzielę, po Mszach zbiórka do puszek na potrzeby KUL i ITF.

 12. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 13. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych, którzy ukończyli 21. rok życia, rozpoczną się w parafii św. Wojciecha w piątek, 25.09. na Mszy św. wieczornej o godz. 18.30. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania przepisów sanitarnych.

 14. W zakrystii są do nabycia aktualne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.

 15. Zachęcamy wszystkich do prywatnej modlitwy w intencji chorych i opiekujących się chorymi, za siebie nawzajem, a miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych.

 16. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa uczestnicząc w liturgii w kościele; Zachęcamy też do przyjmowania Komunii św. na rękę.

 17. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i przekazywane na bankowe konto parafialne, na potrzeby naszego WSD i do skarbony św. Antoniego.

 18. Wszystkim życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Niepokalanej Maryi, naszej Patronki.