Ogłoszenia duszpasterskie - 10.09.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania.

 2. W tygodniu Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Nabożeństwa według zwykłego planu.

 3. W tym tygodniu przypada w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma; w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża św., to jednocześnie odpust w kościele przy ul. Warszawskiej o godz. 18.00, w piątek – wspomnienie Matki Boskiej Bolesnej, w sobotę – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana.

 4. W roku stulecia Objawień Fatimskich będziemy gościć w Gorzowie, jedną z sześciu, poświęconych przez Papieża Franciszka, figur MB Fatimskiej. Kościoły nawiedzenia Figury to: św. Józefa przy ul. Brackiej w poniedziałek, 11.09. i św. Męczenników Polskich w czwartek, 14.09. Początek nawiedzenia o godz. 17.00. Więcej informacji na tablicy.

 5. W dniach 13-15.09. w kościele NMP Królowej Polski triduum modlitewne w rocznicę ustanowienia Sanktuarium św. Weroniki Giuliani. Msza św. na zakończenie obchodów w piątek, 15.09. o godz. 18.30.

 6. Zapraszamy wszystkie dzieci z klasy IV do udziału w spotkaniach grupy „Dzieci Maryi” w piątek na godz. 16.30.

 7. Przypominamy ogłoszenie, że w nowym roku szkolnym od tej niedzieli zapraszamy dzieci na Msze św. niedzielne wg następującego planu: dzieci z SP nr 1 – kl. II, III i IV o raz SP 15 kl. II i IV na godz. 12.00; dzieci z SP nr 15 – kl. III na Mszę św. o godz. 13.30. Starsi uczniowie przychodzą na Mszę św. na dowolną godzinę.

 8. W przyszłą niedzielę po Mszach zbiórka do puszek na potrzeby KUL i ITF; zaś przy kościele będzie można nabywać cebulki żonkili po 1,50 z przeznaczeniem na wsparcie Hospicjum św. Kamila.

 9. Także za tydzień rozpoczniemy tygodniową akcję Caritas „Kromka chleba dla sąsiada”. Msza św. w kościele św. Maksymiliana o godz. 9.00, a o 12.30 w hali sportowej przy ul. Czereśniowej rozpocznie się Charytatywny Mecz Piłki Siatkowej z udziałem wielu znanych zawodników. Organizatorzy serdecznie zapraszają całe rodziny.

 10. W związku ze zbliżającym się świętem św. Stanisława Kostki w przyszłą niedzielę Parafialne Święto Młodych w parafii w Kołczynie. Tamtejszy Ks. Proboszcz zaprasza szczególnie młodych.

 11. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek i czwartek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00 – 11.00.

 12. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 12.00.

 13. Przypominamy i prosimy o nabywanie cegiełek na odbudowę wieży katedralnej. Cegiełki można nabywać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

 14. Pielgrzymka mężczyzn do Międzyrzecza odbywać się będzie w sobotę 16.09. Zapisy na wyjazd autokarem w zakrystii; koszt 20,-/os.

 15. 7.10. odbywać się będzie ogólnopolska akcja pn. „Różaniec do granic”. Z naszej parafii jechać będziemy do Kostrzyna. Można już zapisywać swój udział w wyjeździe.

 16. Duszpasterstwo nauczycieli informuje o uruchomionej stronie internetowej www.godn.pl.

 17. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci, do którego dołączony jest audiobook „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Od dziś też można zaopatrywać się w kalendarze nasze diecezjalne na przyszły rok w cenie 2,- i 5,-.

 18. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 19. Na najbliższy czas życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom siły i obfitego Bożego Błogosławieństwa.