Ogłoszenia duszpasterskie - 13.08.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą

 1. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby KUL i ITF.

 2. W poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Odpust w parafii św. Maksymiliana przy ul. Czereśniowej o godz. 18.00.

 3. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Diecezjalne Dożynki w Rokitnie, główna Msza św. tam o godz. 12.00. W naszej parafii Msze św. wg niedzielnego rozkładu (nie będzie jedynie Mszy o godz. 13.30). Po Mszach poświęcenie ziół i kwiatów. Taca ze Mszy przeznaczona jest na cele diecezjalne.

 4. 15 sierpnia przypada też święto Wojska Polskiego. Z tej okazji wojskowe uroczystości wojewódzkie rozpoczną się w naszym kościele Mszą św. o godz. 10.30. Mszy św. przewodniczyć będzie Ks. Bp Paweł Socha. Po Mszy św. przemarsz pododdziałów wojskowych na Plac Grunwaldzki i tam dalsze uroczystości. Zaproszenie do udziału w uroczystościach wywieszone jest na tablicy ogłoszeń. Prosimy o wywieszenie flag.

 5. W związku z organizacją uroczystości 15.08. nastąpi zamknięcie ul. Jagiellończyka wzdłuż Pl. Grunwaldzkiego, oraz obowiązuje zakaz parkowania przy ul. Mieszka I od ul. Słowackiego do wejścia do kościoła włącznie.

 6. 15.08. jest też patronalnym świętem naszej katedry. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona tego dnia w tymczasowej kaplicy przy ul. Wełniany Rynek 18 o godz. 18.00.

 7. W środę przypada dzień imienin Bpa Seniora Stefana Regmunta. Polecamy Solenizanta w naszych modlitwach.

 8. W czwartek wspomnienie św. Jacka.

 9. Msze św. w tygodniu, oprócz wtorku, o godz. 6.30 i 18.00.

 10. W związku z ogólnopolską akcją Caritas zbiórki przyborów szkolnych, bardzo prosimy o przynoszenie nowych przyborów szkolnych, które będą przeznaczone dla dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Przybory te proszę przynosić do siedziby Cartias naszej parafii w sobotę, 19.08. w godz. 10.00-17.00.

 11. Kancelaria parafialna czynna będzie w czwartek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00 – 11.00

 12. Przypominamy i prosimy o nabywanie cegiełek na odbudowę wieży katedralnej. Cegiełki można nabywać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

 13. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

 14. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 15. Na najbliższy wakacyjny czas życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom siły i obfiteg Bożego Błogosławieństwa.

św. ojciec pio
synod diecezji synod diecezji