Ogłoszenia duszpasterskie - 17.06.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą

 1. Dziś uroczysta Msza św. ku czci MB Rokitniańskiej w połączeniu z jubileuszem 45-lecia sakry biskupiej Bpa Pawła Sochy i Bpa Antoniego Stankiewicza rozpocznie się w Sanktuarium Rokitniańskim o godz. 12.00.

 2. W poniedziałek przypada Uroczystość Matki Bożej Rokitniańskiej, głównej Patronki naszej diecezji. Tego dnia rozpoczniemy Rok Jubileuszowy w związku z 350. rocznicą obecnością Matki Bożej w Obrazie Rokitniańskim w Rokitnie. Rok Jubileuszowy potrwa do 18.06.2019 r. Tekst całej Instrukcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Msza św. w Rokitnie na rozpoczęcie Roku Jubileuszowego w poniedziałek o godz. 17.00. Tego też dnia przypada XXIX rocznica koronacji Obrazu Rokitniańskiego.

 3. W tygodniu w naszym kościele w dni powszednie Msze św. o godz. 6.30 i 18.00, nabożeństwa czerwcowe pół godziny przed Mszą wieczorną, a spowiedź przed mszami.

 4. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w poniedziałek w kościele Podwyższenia Krzyża o godz. 18.00.

 5. W piątek, 22.06. zakończenie roku szkolnego. Msza św. dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli w naszym kościele o godz. 8.00.

 6. W sobotę przypada Dzień Ojca.

 7. W przyszłą niedzielę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się przy wyjściu z kościoła kiermasz ciast z dochodem przeznaczonym na biwak i wakacyjny wypoczynek dzieci z naszej świetlicy. Zachęcamy do kupowania ciast; można też wesprzeć dzieci przez przyniesienie upieczonego ciasta.

 9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie we wtorek i w czwartek godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00-11.00.

 10. Pielgrzymka do sanktuariów Polski południowo-wschodniej i na Ukrainę odbędzie się w dniach 16-21.08. Informacje i zapisy w kancelarii katedralnej.

 11. Parafia Najśw. Zbawiciela organizuje we wrześniu pielgrzymkę do Włoch. Dokładne informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń.

 12. Przypominamy i prosimy o nabywanie cegiełek na odbudowę wieży katedralnej.

 13. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

 14. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 15. Wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy siły, Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej.