Ogłoszenia duszpasterskie - 18.06.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą

 1. Niedziela dzisiejsza, uroczystość NMP Rokitniańskiej, Patronki naszej diecezji. Msza św. odpustowa w Rokitnie o godz. 12.00. W kościele św. Wojciecha o godz. 18.30 rozpoczyna się dziś kurs przedmałżeński.

 2. Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii i z parafii NSPJ udzieli Ks. Bp Stefan Regmunt na Mszy o godz. 18.00 w poniedziałek w kościele NSPJ przy ul. Chodkiewicza.

 3. W tym tygodniu w liturgii w środę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, w piątek - uroczystość NSPJ, w sobotę – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 4. Msze św. w tygodniu o godz. 6.30 i 18.00, nabożeństwa czerwcowe pół godziny przed Mszą św. wieczorną (oprócz piątku).

 5. W piątek, ze względu na uroczystość NSPJ, nie będzie Mszy św. wieczornej w naszym kościele; jedynie o godz. 18.00 rozpocznie się nabożeństwo czerwcowe, po którym wyruszy procesja eucharystyczna do kościoła przy ul Chodkiewicza i tam Msza św. odpustowa przy kościele. W związku z tym bardzo prosimy o dekoracje domów na trasie procesji. Prosimy też o przygotowanie chorągwi do procesji oraz liczne uczestnictwo w tej uroczystości.

 6. W piątek przypada zakończenie roku szkolnego; Msza św. dla dzieci, rodziców i nauczycieli o godz. 8.00. W piątek też Dzień Ojca, pamiętamy o naszych ojcach w życzeniach i modlitwie.

 7. W piątek, w uroczystość NSPJ nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 8. Odwiedziny chorych w domach, których odwiedza Ks. Sebastian będą w najbliższą sobotę od godz. 7.30.

 9. Msza św. w intencji członków Akcji Katolickiej w środę o godz. 18.00, a po niej spotkanie w sali św. Józefa i rozważanie nt. Chrześcijańskie odczytywanie aktualnych znaków czasu, które poprowadzi p. Augustyn Wiernicki. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

 10. Przyszła niedziela, pierwsza w okresie wakacyjnym. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej, a także o zachowaniu godnego stroju przychodząc do kościoła oraz zwiedzając zabytkowe świątynie.

 11. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie we wtorek i w czwartek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00 – 11.00.

 12. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

 13. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 14. Na najbliższe dni życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom siły i obfitego Bożego Błogosławieństwa.

św. ojciec pio
synod diecezji synod diecezji