Ogłoszenia duszpasterskie - 04.06.

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

 1. Niedziela dzisiejsza, uroczystość Zesłania Ducha świętego, to misyjny dzień chorych, modlitwą ogarniamy wszystkich chorych i misjonarzy. W Polsce to Dzień Dziękczynienia, przeżywany pod hasłem „Dziękujemy za chleb”, w nawiązaniu do obchodzonego Roku św. Brata Alberta. Po Mszach przy wyjściu z kościoła zbiórka na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

 2. W tym tygodniu w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w czwartek – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie bł. Bogumiła.

 3. Msze św. w tygodniu o godz. 6.30 i 18.00, nabożeństwa czerwcowe pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

 4. Spotkanie z ministrantami w piątek o godz. 19.00.

 5. Przyszła niedziela będzie uroczystością Trójcy św. Po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby KUL i ITF. Natomiast przy kościele, jak co roku, odbędzie się kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na letni wypoczynek dzieci z naszej świetlicy „Pod Tęczą”. Prosimy też gospodynie o upieczenie ciast i przekazanie ich do sprzedaży przy kościele.

 6. W związku z 20 rocznicą pobytu św. Jana Pawła II w Gorzowie w sobotę, 10.06. w kościele Pierwszych Męczenników o godz. 11.00 rozpocznie się Msza św. dziękczynna, a po niej koncert uwielbieniowy. Następnie odbędzie się Bieg Papieski na dystansie 2500 m. Chętnych do biegu prosimy o przygotowanie odpowiedniego obuwia i stroju.

 7. 16.06. rozpocznie się XIII Piesza Pielgrzymka Powołaniowa przez Paradyż do Rokitna. Dokładne informacje na temat zapisów są umieszczone na plakacie.

 8. Na dzień 18.06. pojedziemy z pielgrzymką do Rokitna na świętowanie odpustu diecezjalnego ku czci MB Rokitniańskiej. Koszt wyjazdu 15,-/osoby, zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie we wtorek i czwartek w godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę w godz. 10.00 - 11.00.

 10. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

 11. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 12. Na najbliższe dni życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom siły i obfitego Bożego Błogosławieństwa.