Ogłoszenia duszpasterskie - 11.06.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej

 1. Niedziela dzisiejsza, uroczystość Trójcy świętej. Po Mszach zbiórka do puszek na potrzeby KUL i ITF, zaś przy wyjściu z kościoła kiermasz ciast, z którego dochód będzie przeznaczony na letni wypoczynek dzieci z naszej świetlicy „Pod Tęczą”. Przy okazji bardzo dziękujemy wszystkim, którzy upiekli ciasta i przekazali dzieciom do sprzedaży.

 2. W tym tygodniu we wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, w środę – bł. Michała Kozala, w czwartek – uroczystość Bożego Ciała, w sobotę wspomnienie św. Brata Alberta.

 3. Msze św. w tygodniu o godz. 6.30 i 18.00, nabożeństwa czerwcowe pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

 4. W czwartek, w uroczystość Bożego Ciała. Msze w naszym kościele o 7.30, 9.00, 10.30 i 18.30. Msza św. w katedrze, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy, o godz. 10.00. Prosimy o dekoracje domów, zaś osoby niosące chorągwie o odświętny strój.

 5. W piątek, 16.06. przypada V rocznica święceń biskupich biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętamy  o naszym Pasterzu w naszych modlitwach.

 6. W piątek, w oktawie Bożego Ciała nie obowiązuje wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 7. Spotkanie z ministrantami w sobotę o godz. 11.00.

 8. W piątek, 16.06. wyruszy XIII Piesza Pielgrzymka Powołaniowa przez Paradyż do Rokitna. Dokładne informacje o zapisach są umieszczone na plakacie.

 9. Diecezjalny Dzień Młodych odbywać się będzie w sobotę w Rokitnie. Wyjazd autokarowy sprzed katedry w sobotę o godz. 13.00, planowany powrót ok. godz. 22.00. Koszt 20,-; zapisy w zakrystii.

 10. Przyszła niedziela będzie w naszej diecezji, po raz pierwszy, uroczystością Matki Bożej Rokitniańskiej. Organizujemy wyjazd autokarem na te uroczystości; koszt 15,-/osoby; zapisy w zakrystii; wyjazd w niedzielę sprzed kościoła o godz. 9.00. W naszym kościele w przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci z klasy II.

 11. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie tylko we wtorek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę w godz. 10.00 – 11.00. W czwartek czynna nie będzie.

 12. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

 13. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 14. Na najbliższe dni życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom siły i obfitego Bożego Błogosławieństwa.