Ogłoszenia duszpasterskie - 31.12.

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny

 1. Dziś niedziela Świętej Rodziny, ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza wieczorna rozpocznie się o godz. 17.00 a po niej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku.

 2. W poniedziałek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze św. jak w niedzielę, oprócz porannej Mszy o godz. 7.30. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we mszy św. tak jak w niedziele.

 3. We wtorek, środę i czwartek Msze w naszym kościele o godz. 6.30 i 9.00, w piątek, I piątek miesiąca Msze o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy całonocna adoracja Najśw. Sakramentu do pierwszej Mszy w sobotę o godz. 7.30.

 4. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjne święto Trzech Króli. Msze w parafii wg niedzielnego rozkładu. Na Mszach poświęcenie kadzidła, kredy i wody. Taca będzie przeznaczona na potrzeby misyjne Kościoła. Na Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych.

 5. W sobotę, 6.01. orszak Trzech Króli rozpocznie się przy katedrze o godz. 14.00, potem nastąpi przejście na Plac Grunwaldzki i tutaj główne przedstawienie związane z pokłonem Trzech Mędrców. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału wszystkich mieszkańców i gości. Przypominamy, że naszym kolorem jest kolor czerwony.

 6. Przyszła niedziela, II po Bożym Narodzeniu, to święto Chrztu Pańskiego.

 7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie wyjątkowo tylko w czwartek w godz. 10.00-11.00.

 8. Przypominamy i prosimy o nabywanie cegiełek na odbudowę wieży katedralnej.

 9. W tym tygodniu rozpoczniemy kolędę wg następującego planu:

  wtorek, 2.01. - ul. Krzywoustego nr 1 – 22

  środa, 3.01. - ul. Borowskiego nr 1 – 28

  czwartek, 4.01. - ul. Borowskiego nr 30-38, ul. Chrobrego

               piątek, 5.01. - ul. Słowackiego, Jagiellończyka, Matejki nr 86 – 89.

Początek kolędy po godz. 15.30.

 1. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: świąteczne, podwójne w objętości wydanie „Gościa Niedzielnego” po 8,-, kolejny numer „Niedzieli”, zaś dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Do nabycia też są kalendarze nasze diecezjalne w cenie 2,- i 5,-.

 2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby wykonanych prac w kościele i na plebanii, a także na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 3. Na ostatnie godziny kończącego się roku i pierwsze dni Nowego Roku Pańskiego 2018 życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom siły, obfitego Bożego Błogosławieństwa i nieustannej opieki naszej Patronki, Maryi Niepokalanej.