Ogłoszenia duszpasterskie - 09.04.

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Palmową

 1. Niedzielą dzisiejszą rozpoczynamy Wielki Tydzień, który doprowadzi nas do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Na Mszach święcimy palmy, a przy wyjściu z kościoła odbywa się kiermasz palm i ozdób wielkanocnych przygotowanych przez dzieci ze świetlicy działającej przy parafii. Także przy wyjściu można nabywać świecę na stół wielkanocny, to tegoroczne dzieło wielkanocne Caritas. Organizatorzy proszą o złożenie ofiary w wysokości 15,-, z których większa część będzie przeznaczona na pomoc poszkodowanym rodzinom w Syrii. Świece te będą też do nabycia w przyszłym tygodniu. Dziś też Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, a taca będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. W Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę Msze św. o godz. 6.30 i 18.00, nabożeństwa w te dni wg zwykłego planu, spowiedź przed Mszami.
 3. W poniedziałek, w katedrze o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ofiar katastrofy smoleńskiej w 7 rocznicę.
 4. Wszystkich chętnych do pomocy przy dekoracji Ciemnicy i Bożego Grobu prosimy o pomoc w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 5. Ministranci maja swoje spotkanie we wtorek o godz. 19.00.
 6. Kancelaria w tym tygodniu czynna będzie tylko we wtorek w godz. 16.00-17.00.
 7. W Wielki Czwartek rano nie ma Mszy św., jedynie w katedrze Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego dla wszystkich księży i wiernych świeckich z poświęceniem olejów i odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich rozpocznie się o godz. 10.00.
 8. TRIDUUM PASCHALNE rozpoczynamy w Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Okazja do spowiedzi od godz. 21.00.
 9. Wielki Piątek jest pamiątką męki i śmierci Pana Jezusa. Początek adoracji Najśw. Sakramentu w Ciemnicy o godz. 8.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia z rozpoczęciem nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Nabożeństwo wielkopiątkowe, na które składa się Liturgia Słowa, adoracja Krzyża i Komunia św. rozpocznie się o godz. 18.00, a po nabożeństwie przeniesienie Najśw. Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja do godz. 24.00. Okazja do spowiedzi od godz. 22.00. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 10. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja. Odwiedziny chorych, których odwiedza Ks. Sebastian od godz. 8.00. Droga Krzyżowa ulicami miasta rozpocznie się przy katedrze o godz. 20.00.
 11. W związku z przeżywanym rokiem św. Brata Alberta, o którym mówi się, że był „Dobry jak chleb” w tym roku w naszej parafii będzie można zaopatrzyć się w chlebek do święconki, który będzie do nabycia po liturgii wielkopiątkowej i w wielką sobotę przed poświęceniem pokarmów. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby Caritas i świetlicy działającej przy Parafii.
 12. W Wielką Sobotę początek adoracji w Bożym Grobie o godz. 8.00. Poświęcenie pokarmów o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00. Ofiary składane na tace przy poświęceniu pokarmów przeznaczone są na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Koronka do Bożego Miłosierdzia z nowenną o godz. 15.00. Liturgia Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się od poświęcenia ognia i zapalenia paschału o godz. 19.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 13. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. rezurekcyjna rozpocznie się procesją o godz. 6.00. Już dziś prosimy o przygotowanie baldachimu, chorągwi i sztandarów. Nie będzie Mszy o 7.30, a następne Msze wg niedzielnego rozkładu.
 14. W Poniedziałek Wielkanocny Msze wg niedzielnego rozkładu, a taca będzie przeznaczona na potrzeby KUL i Wydziału Teologicznego US.
 15. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
 16. Do skarbon przy wejściu do kościoła można jeszcze składać swoje osobiste ofiary, jako jałmużnę postną.
 17. Do kosza przy ołtarzu można jeszcze składać dary żywnościowe i odzież dla najbardziej potrzebujących naszych parafian.
 18. Zarząd Stowarzyszenia „Dzieci Wojny”organizuje w dniach 7-8.05. wyjazd do Warszawy celem wzięcia udziału w debacie sejmowej nt. Polskich dzieci poszkodowanych przez II wojnę światową. Koszt wyjazdu 100,-. Zapisy i wszelkie informacje u p. Stanisława Samociaka. Plakat wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
 19. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.
 20. Na najbliższe dni życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom siły i obfitego Bożego Błogosławieństwa.
św. ojciec pio
synod diecezji synod diecezji