Ogłoszenia duszpasterskie - 23.04.

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

 1. Niedziela dzisiejsza, druga wielkanocna jest świętem Bożego Miłosierdzia. Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 15.00. Po Mszach zbiórka do puszek na pomoc narodowi syryjskiemu, szczególnie mieszkańcom Aleppo.

 2. Dziś też w parafii pw. św. Józefa rozpoczną się Filmowe Rekolekcje Ewangelizacyjne filmem „Ufam Tobie” o godz. 17.30. Natomiast w parafii u OO. Kapucynów rozpocznie się kurs przedmałżeński Mszą św. o godz. 18.00.

 3. W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski. Msze w parafii o 6.30 i 18.00. Odpust w kościele św. Wojciecha na Os. Słonecznym.

 4. W tygodniu ponadto Msze św. o godz. 6.30 i 18.00, nabożeństwa wg zwykłego planu.

 5. Spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. w środę na Mszy św. o godz. 18.00.

 6. Kancelaria w tym tygodniu czynna będzie we wtorek i w czwartek w godz. 16.00-17.00 i w sobotę od 10.00 do 11.00.

 7. W przyszłą niedzielę, ostatnią kwietnia, przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną i jednocześnie Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma św. W związku z tym prosimy o przybycie na sumę 10 minut wcześniej, gdyż odbywać się będzie w naszym kościele Proklamacja Słowa Bożego; zaś o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo biblijne.


 


 

 1. W przyszłą niedzielę również w naszej parafii kazania głosić będzie Ks. Piotr Pochopień, misjonarz pracujący w Brazylii. Po Mszach w sobotę wieczorem i w niedzielę będzie można złożyć na ręce Ks. misjonarza ofiary jako wsparcie jego pracy misyjnej.

 2. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza do Teatru Wielkiego do Poznania na operę Giuseppe Verdiego „Nabucco” w dniu 5 maja. Koszt wyjazdu to 80 zł. Zapisy i wszelkie informacje na plakacie w gablocie, i u pani Anny Cetnar.

 3. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Gorzowa do Rokitna, która odbędzie się w dniach 2 – 3 maja br. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie. Zapisy w Centrum Charytatywnym im. Jana Pawła II przy ulicy Słonecznej 63.

 4. W dniu 27 kwietnia odbędzie się zbiórka publiczna na rzecz Hospicjum św. Kamila. Całkowity dochód będzie przeznaczony na ten szczytny cel.

 5. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

 6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę, na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego i do skarbony św. Antoniego.

 7. Na najbliższe dni życzymy wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom siły i obfitego Bożego Błogosławieństwa.